SABAHATTİN ALİ ANISINA TİYATRO

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

SABAHATTİN ALİ ANISINA TİYATRO

Edebiyatın usta kalemi Sabahattin Ali vefatının 67. yılında hayatının önemli bir bölümü geçirdiği Edremit ilçesinde “Aldırma Gönül-Ayrılık” adlı tiyatro oyunu ile anıldı.

Edebiyatın usta kalemi Sabahattin Ali vefatının 67. yılında hayatının önemli bir bölümü geçirdiği Edremit ilçesinde belediye tarafından düzenlenen programla anıldı. Sabahattin Ali ansına Edremitli ünlü tiyatro sanatçısı Arda Esen tarafından sahnelenen “Aldırma Gönül-Ayrılık” isimli tiyatro oyununu Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tiyatro sanatçısı Arda Esen’in bir buçuk saat süren tek kişilik oyunu izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı. 22 yıllık sanat hayatında birçok kentte bir çok oyunu sahnelediğini hatırlatarak “İlk kez hem Sabahattin Ali gibi değerli bir üstadın anma programında hem de memleketimde hemşerilerimin karşısında olmaktan büyük bir mutluluk duydum. Beni bu etkinliğe davet eden Belediye Başkanımız Kamil Saka’ya teşekkür ediyorum” dedi.

Oyun sonunda Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, tiyatro sanatçısı Esen’e çiçek vererek teşekkür etti. Başkan Saka, “Bugün yaptığımız meclis toplantısında değerli Sabahattin Ali’nin adının ilçemizde ki parklardan birisine verilmesine karar verdik. Hayatının önemli bir bölümünü Edremit’te geçiren edebiyatımızın değerli kalemi Sabahattin Ali’yi haince öldürülüşünün 67. yılında minnetle anıyoruz. dedi. Tiyatro oyununu Başkan Kamil Saka ile birlikte CHP Edremit İlçe Başkanı Enver Enligün,  Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Özgirgin, Mehmet Ertaş, Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş izledi.

Hüseyin Eroğlu

.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.