" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

ŞARKILARLA CUMHURİYET COŞKUSU

Edremit Cumhuriyet Halk Evleri bünyesinde oluşturulan Cumhuriyet Korosu Edremit Şükrü Tunar Kültür merkezinde muhteşem bir Türk Sanat Müziği konseri verdi. Gönüllü Müzisyenlerden ve solistlerden oluşan Cumhuriyet Korosu ilk konserini geçtiğimiz günlerde Edremit Şükrü Tunar Kültür merkezinde gerçekleştirdi. Cumhuriyet Halkevleri Başkanı Erol Duygun’un şehir dışında olması nedeni ile Yönetim kurulu üyesi Tufan Akbal konserin aksamadan tamamlanması […]

ŞARKILARLA CUMHURİYET COŞKUSU
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit Cumhuriyet Halk Evleri bünyesinde oluşturulan Cumhuriyet Korosu Edremit Şükrü Tunar Kültür merkezinde muhteşem bir Türk Sanat Müziği konseri verdi.

Gönüllü Müzisyenlerden ve solistlerden oluşan Cumhuriyet Korosu ilk konserini geçtiğimiz günlerde Edremit Şükrü Tunar Kültür merkezinde gerçekleştirdi. Cumhuriyet Halkevleri Başkanı Erol Duygun’un şehir dışında olması nedeni ile Yönetim kurulu üyesi Tufan Akbal konserin aksamadan tamamlanması için sanki bir maystro gibi görev yaptı.

Sunuculuğunu Rafet Solmaz’ın yaptığı konserde koroyu Şef Hikmet Ekim yönetti.

Konser salonuna ismini veren Edremitli Bestekâr Şükrü Tunar’ın eserlerinden de örnekler verilmesi ve ege yöresi Kermioğlu Zeybeği eşliğinde sunulun folklor gösterisi izleyicilerin büyük alkış aldı.

Konseri salonu dolduran seyirciler sonuna kadar beğeniyle izlediler. Türk sanat müziği eseri davetliler tarafından beğeniyle dinlendi.

Şimdiye kadar koro çalışmasında gösterdikleri katkılardan dolayı, Ali Osman Çakır’a ve Bestekâr kanun sanatçısı Ender Ansan’a birer teşekkür plaketi verildi. Cumhuriyet Halkevleri yönetimi olarak, programda emeği geçen gönüllü müzik dostlarına, destekleyici firmalara ve ilk konserlerinde kendilerini yalnız bırakmayan alkışları ile destek veren davetlilere teşekkür edildi.

Hüseyin Eroğlu

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.