EDREMİT BELEDİYESİ ZEYTİNLİKLERİNİ 6 YILLIĞINA KİRAYA VERECEK

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

EDREMİT BELEDİYESİ ZEYTİNLİKLERİNİ 6 YILLIĞINA KİRAYA VERECEK

Edremit Belediyesi bünyesinde bulunan zeytinlikler 6 yıllığına kiraya verilecek. 7-8-9 Nisan tarihlerinde yapılacak olan ihaleleri kazananlar 6 yıl boyunca zeytin mahsullerini toplama hakkı kazanacak.

Edremit Belediyesi tarafından daha önce her yıl yapılan zeytin mahsulleri satışı yerine bu kez ilçe merkezi ve mahallelerde bulunana zeytinlikler 6 yıllığına kiraya verilecek. 7-8-9 Nisan tarihlerinde yapılacak olan ihaleler sonucunda zeytinlikleri kiralamaya hak kazananlar 6 yıl boyunca zeytinliklerin kulanım hakkını kazanacak. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Edremit Belediyesi’nin olan tüm mallar Edremitli yurttaşlarımızın. Biz sadece halkımızın bize verdiği yetki ile bu malları en iyi şekilde yönetmeye çalışıyoruz. Edremit’in mallarından vatandaşlarımız en iyi şekilde yararlansınlar diye 7 Nisan Salı gününden başlayarak 3 gün sürecek olan ihaleler ile Edremit merkez, Zeytinli, Güre, Kızılkeçili, Avcılar, Narlı Dereli, Kadıköy, Çamlıbel, Yaylaönü, Bostancı, Çıkrıkçı, Beyoba, Kavlaklar, Tahtakuşlar ve Yolören Mahallelerimizde ki zeytinlikleri zeytin sektöründe bir sene var yılı, bir sene yok yılı olmasını da göz önüne alarak 6 yıllığına kiraya vereceğiz. İhaleleri kazanacak üreticilerimiz gübre ve mazot desteği alabilecekler, zeytinyağı priminden faydalanıp, iyi tarım uygulamalarından da yararlanabilecekler” dedi. İhalelere katılmak isteyenlerin bir gün önceden Belediye Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne başvurmaları gerektiği hatırlatıldı.

Tuncay Ayklan

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.