" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

KÜLTÜR GECESİNE İLGİ BÜYÜKTÜ

Altıeylül Belediyesi Hasan Basri Çantay ve Mehmet Akif’i anlattı. Altıeylül Belediyesi kültürel etkinliklerine devam ediyor. Altıeylül Belediyesi bu kapsamda Salih Tozan Kültür Merkezi’nde yoğun katılım ile Hasan Basri Çantay ve O’nun kaleminden Mehmet Akif’i Anlamak ‘ paneli gerçekleştirdi. Panele Vali Mustafa Yaman ve eşi, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin, Altıeylül Kaymakamı Bayram […]

KÜLTÜR GECESİNE İLGİ BÜYÜKTÜ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Altıeylül Belediyesi Hasan Basri Çantay ve Mehmet Akif’i anlattı.

Altıeylül Belediyesi kültürel etkinliklerine devam ediyor. Altıeylül Belediyesi bu kapsamda Salih Tozan Kültür Merkezi’nde yoğun katılım ile Hasan Basri Çantay ve O’nun kaleminden Mehmet Akif’i Anlamak ‘ paneli gerçekleştirdi. Panele Vali Mustafa Yaman ve eşi, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin, Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale, BAÜ Rektörü Kerim Özdemir, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, meclis üyeleri, sivil toplum örgütleri temsilcileri, Hasan Basri Çantay’ın ailesi ve vatandaşlar katıldı.

Gecenin açılışında Altıeylül Belediyesi tarafından yaptırılan ve Hasan Basri Çantay ile ve onun Mehmet Akif’in dostluklarını anlatılan belgesel büyük bir beğeni ile izlendi. Protokol ve vatandaşlar hazırlanan belgesel sayesinde Hasan Basri Çantay ve Mehmet Akif’i daha yakından tanıma fırsatı buldular.

Belgeselin ardından sahneye İbrahim Sadri çıktı. İbrahim Sadri ve ekibi geceye birbirinden güzel şiirlerle damgasını vurdu. Çanakkale şehitlerine ve Mehmet Akif’in ordumuza ithaf ettiği İstiklal Marşını okuması duygu dolu anlar yaşandı.

Sadri izledikleri belgeselin çok güzel olduğunu söyleyerek Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nu tebrik etti ve sahneye davet etti. Başkan Kafaoğlu da Balıkesir’de ve Türkiye’de Hasan Basri Çantay ve onun kaleminden Mehmet Akif’i anlatan bir belgeselin ilk olduğunu söyleyerek, belgeseli TRT’ye de vereceklerini ifade etti. Daha sonraki panelinde ise Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Prof. Dr. Bedri Gencer, Araştırmacı-Yazar Aydın Ayhan, Balıkesir Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Özkan ve Hasan Basri Çantay’ın torunu Yılma Çantay Hasan Basri Çantay’ı ve onun kaleminden Mehmet Akif’i anlattılar. Gecenin sonunda konuşmacılara protokol üyeleri teşekkür ederek, elif tablosu ve çiçek takdim ettiler.

Tayyar Toprak

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.