MATEMATİK SİCİLYA’DAYDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

MATEMATİK SİCİLYA’DAYDI

Balıkesir Karesi Ortaokulu’nda yürütülmekte olan Erasmus+ projesi “Matematik Her Yerde” kapsamında okulun öğrencileri ve öğretmenleri İtalya’yı ziyaret etti. İtalya’nın Sicilya özerk bölgesindeki Katanya kentindeki ortak okullarında düzenlenen öğrenme öğretme faaliyetlerine katılan okulun öğrencileri aynı zamanda ülkenin kültürel değerlerini tanıma fırsatı buldu. Okulun dokuz öğrencisi İtalyan aileler tarafından misafir edildi. Altı gece ailelerin misafiri olan öğrenciler arkadaşları ve ailelerle çok güzel bağlar oluşturdular. Okuldaki faaliyetlerde proje aktiviteleri ile ilgili etkinlikler yaptılar, okullarında yaptıkları aktiviteleri ise İngilizce dilinde sundular. Aynı zamanda spor ve sanatsal aktivitelere de katıldılar. Müzik öğretmenleriyle birlikte bütün ülkelere Türk müziğinden örnekler sundular ve İtalyanca bir de şarkı seslendirdiler. Etna Yanardağı’na tırmanma fırsatını bulan öğrenciler, Sirakuza ve Taormina gibi tarihi bölgeleri de ziyaret ettiler.

Okulun proje koordinatörü Gonca Çilli Avrupa Birliği projelerindeki üçüncü tecrübesini yaşadığını belirterek “Öğrenciler için bu tarz projelerin ne kadar önemli olduğunu daha önce iki defa tecrübe ettim. Yurtdışına çıkabilmek, yabancı bir ailenin yanında misafir olmak, diyalog kurmak onların geleceği için sağlam temellerin oluşmasını sağlıyor. Kazandıkları güven duygusu ileriki yaşamlarını olumlu yönde etkiliyor. Keyifli bir gezi geçirdik, çok şey gördük öğrendik. Sağlıkla ve güzel deneyimlerle döndüğümüz için mutluyuz” diye konuştu.

Okul Müdürü Erdal Özel ise “Avrupa Birliği’ne entegre olduğumuz bu süreçte bu tür projeleri önemsiyorum ve destekliyorum. Öğrencilerimizin yaşadığı tecrübe paha biçilemez bir değerde. Eminim ki onlara çok şey kattı. Bunu hem yakın zamanda hem de gelecekteki eğitim hayatlarında anlayacaklar” şeklinde açıklama yaptı.

Balıkesir Karesi Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri 29 Mayıs – 2 Haziran 2015 tarihleri arasında 4 ortak ülkeden gelen misafirlerini Türkiye’de ağırlayacaklar. Bunun heyecanı ile hem proje çalışmalarını yürütüp, hem de toplantı için hazırlıklar yapıyorlar.

Hüseyin Eroğlu

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.