ZEYTİNLİKLER İÇİN ORTAK ÇALIŞMA KARARI ALINDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

ZEYTİNLİKLER İÇİN ORTAK ÇALIŞMA KARARI ALINDI

Yörenin en önemli geçim kaynağından olan ve halkın büyük bir çoğunluğunun zeytincilikle geçindiği Burhaniye’de zeytinin kalitesi ve zeytin tarlalarının bakımı için çalışmalar devam ediyor.

Zeytin toplama sezonunun ardından zeytinliklerin bahar bakımlarını yapan Burhaniye Belediyesi, belediyeye ait olan birçok zeytinlikte bakım çalışmalarına devam ediyor. Burhaniye Belediyesine ait zeytinliklerde zeytin hasatından sonra ağaçların sürgün yapması, havalanması, daha kaliteli ve büyük meyve vermesi için yapılması gereken budama işleri yapıldı. Budama işleri ardından Belediye Başkanı Necdet Uysal ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdal Aldağ belediyeye ait zeytinliklerin, bakımı, zirai ve teknik mücadelesi gibi konularda İlçe Tarım Müdürlüğü teknik personelleri ile birlikte ortaklaşa çalışmanın katkı sağlanabileceği konusunda toplantı yaptılar.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik personelleri Ziraat Mühendisleri Dursun Yanlıç ve Yener Erden ile Burhaniye Belediyesinden Ziraat Mühendisi Ayhan Kutluer, Belediyeye ait ilçemiz sınırları içinde bulunan zeytin bahçelerinde araştırmalar yaparak zirai ve teknik mücadele konusunda zeytinliklerin korunması ve verimli hale getirilmesi konusunda istişarede bulundular. İki kurum arasında bundan sonra da ortak çalışmalar yapılacağı ve çalışmaların sık sık yapılacağı kararlaştırıldı.

Şenol Torlak

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.