EDREMİT FOTOĞRAF SANATI DERNEĞİ FOTOĞRAF GEZİLERİNE DEVAM EDİYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

EDREMİT FOTOĞRAF SANATI DERNEĞİ FOTOĞRAF GEZİLERİNE DEVAM EDİYOR

Edremit Fotoğraf Sanatı Derneği (EDFOD) Sezonun üçüncü teknik fotoğraf gezisini Taşarası Köyü’ne yaptı.

 

Fotoğrafa sanat gözü ile bakan, bu konuda kendini geliştirip daha ileri noktalara gelmek, sosyal ilişkilerini geliştirmek isteyen kişileri bir çatı altında toplayarak gelişimlerine uygun ortam sağlamak, yaşadığımız bölgenin kültürel sosyal ve fiziki yapısını tanıtıp belgelemek, projeler üretip uygulamak, eğitim faaliyetleri yapmak amacıyla kurulmuş olan Edremit Fotoğraf Sanatı Derneği (EDFOD) uygulamalı fotoğraf eğitimlerini icra edebilmek için sezonun üçüncü gezisini 100 yıl önceki halini halen muhafaza eden Havran ilçesine bağlı Taşarası Köyü’ne yaptı.

 

Üyelerin gezi boyunca çektikleri fotoğraflar EDFOD eğitmenleri yerinde değerlendirilerek sokak fotoğrafçılığının incelikleri ve teknikleri yine yerinde atölye çalışması şeklinde pratiğe dökülmüştür.

 

Gezi sırasında daha önce köye yapılan fotoğraf turu sırasında çekmiş oldukları fotoğrafların baskıları sahiplerine hediye edilmiştir.

 

Gezinin yalnızca bir fotoğraf turu değil aynı zamanda bir kültür turu olduğunu belirten EDFOD Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Şimşek, Taşarası Köyüne ikinci gezileri olduğunu, fotoğrafik değeri olan köyün tanıtımını yaparak fotoğraf turizmine kazandırmak istediklerini, fotoğraf tutkunlarının mutlaka köye gelerek fotoğraf çekmelerini tavsiye ettiğini ve teknik fotoğraf gezilerinin ileriki günlerde de farklı çevrelerde devam edeceğini, tüm fotoğraf severleri gezilerimizde aralarında görmek istediklerini söyledi.

Hüseyin Eroğlu

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.