KARESİ BELEDİYESİ, ENGELLERİ KALDIRIYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

KARESİ BELEDİYESİ, ENGELLERİ KALDIRIYOR

“Sıfır engel” sloganıyla hareket eden ve çalışmalarına bu doğrultuda yön veren Karesi Belediyesi, 23 Nisan İlkokulu’nun bahçesine, özellikle görme engelli vatandaşların daha rahat bir şekilde hareket etmesi için yürüme bantları döşedi.

Karesi Belediyesi, ‘insan’ merkezleri çalışmalarını sürdürüyor. Engelli bireylerin hayat standartlarını yükseltmek için, hizmet götürdüğü her noktada engellilere ayrıcalık tanımayı ilke edinen Karesi Belediyesi, ilçe genelinde ‘sıfır engel’ hedefiyle hareket ederek tüm yatırımları engellilerin rahatlıkla kullanabileceği şekilde yeniden düzenliyor. Engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak ve onların sosyal hayata katılabilmeleri konusunda önemli adımlar atan Karesi Belediyesi, son olarak 23 Nisan İlkokulu’nun bahçesine, özellikle görme engelli vatandaşların daha rahat bir şekilde hareket etmesi için yürüme bantları döşedi. “Engelli Dostu Karesi” hedefiyle çalışmalarına yön veren belediye, engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırarak onları evinden sokağa çıkartıp sosyalleşmelerine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Hüseyin Eroğlu

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.