TÜBİTAK’TA BÖLGE BİRİNCİSİ EDREMİT’TEN

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

TÜBİTAK’TA BÖLGE BİRİNCİSİ EDREMİT’TEN

TÜBİTAK tarafından lise öğrencileri arasında düzenlenen 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda 180 proje ile il birincisi olan Edremit, Eskişehir’de yer aldı. Düzenlenen Bölge Finallerinde; Abidin Pak Pakmaya Anadolu Lisesi öğrencisi Büşra Nur Erdem’in Rehberlik Öğretmeni Ziynet Buçan danışmanlığında hazırladığı  “Lise Öğrencilerinin Engelli Arkadaşlarını Sosyal Kabul Düzeyleri” isimli proje ile temsil edildi.

Marmara Bölgesi’nde Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Çanakkale, Bilecik, Yalova, Kütahya, Afyon ve Yalova illerinden Bilgisayar, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih ile Türk Dili ve Edebiyatı branşlarından seçilen 100 projenin sergilendiği Eskişehir Bölge Finallerinde Psikoloji branşında Abidin Pak Pakmaya Anadolu Lisesi öğrencisi Büşra Nur Erdem’in Rehberlik Öğretmeni Ziynet Buçan danışmanlığında hazırladığı  “Lise Öğrencilerinin Engelli Arkadaşlarını Sosyal Kabul Düzeyleri” isimli proje Bölge Birincisi olarak Mayıs ayında Ankara’da düzenlenecek Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.  Bölge Birincisi olan ekip Eskişehir’de düzenlenen törende başarı belgesi ve para ödülü ile ödüllendirildi. Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç “Bölge Birincisi olan Abidin Pak Pakmaya Anadolu Lisesi Öğrencisi Büşra Nur Erdem’i, danışmanı Rehberlik Öğretmeni Ziynet Buçan’ı ve Okul Müdürü Bülent Delice’yi tebrik ediyor, Türkiye Finallerinde de başarılar diliyorum. Öğrencimiz artık ilçemizi değil ilimizi temsil edecektir.” dedi. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.