" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

TÜRK POLİSİ 170 YAŞINDA

Polis Günü Edremit, Burhaniye ve ayvalık başta olmak üzere bütün körfez ilçelerinde düzenlenen etkinlikler ile kutlandı. EDREMİT Edremit Şehit Hamdi Bey Meydanında düzenlenen ilk törende Atatürk Anıtına Çelenk sunuldu. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Törene Edremit Kaymakamı Abdulhamid Erguvan, Edremit Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Ender Tufan ve Edremit Belediye Başkan Vekili Nebi […]

TÜRK POLİSİ 170 YAŞINDA
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Polis Günü Edremit, Burhaniye ve ayvalık başta olmak üzere bütün körfez ilçelerinde düzenlenen etkinlikler ile kutlandı.

EDREMİT

Edremit Şehit Hamdi Bey Meydanında düzenlenen ilk törende Atatürk Anıtına Çelenk sunuldu. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Törene Edremit Kaymakamı Abdulhamid Erguvan, Edremit Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Ender

Tufan ve Edremit Belediye Başkan Vekili Nebi Gündüz.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaya yapan Edremit İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz “Edremit İlçe Emniyet Teşkilatı, 1955 yılında Emniyet Komiserliği olarak kurulmuş, 1972 Yılında Emniyet Amirliği, 1989 yılı itibariyle de İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak hizmet vermeye başlamıştır.”dedi.

Polisin günün imkan ve teknolojisi ile hizmet verdiğine değinen Korkmaz “Bilim ve Teknolojiyi en ileri seviyede kullanan teşkilatımız suç ve suçluyu ararken, suçsuz vatandaşımızı rahatsız etmemeyi, suçları meydana gelmeden önlemeyi, suçluları en kısa zamanda bulup adalete teslim ederek mağdur olan vatandaşımızın yaralarını sarmayı hedeflemektedir.”dedi.

İlçe Emniyet Müdürü Korkmaz  “Emniyet Teşkilatımızın en önemli özelliği Atatürk ilke ve inkılapları ışığında, anayasa ve yasalardan aldığı güç ve yetkilerin yanında halkın güvenini ve desteğini de almış olmasıdır. Teşkilatımız gibi, halkla bu denli iç içe ve yoğun bir görev ifa eden kuruluşların halkın güvenini ve desteğini almadan başarılı olması da zaten mümkün değildir.”dedi.

Edremitlilere seslenen Müdür Korkmaz “Sevgili Edremitliler, İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak sizlere 24 saat esasına göre hizmet vermekteyiz. Görev uğruna her mensubumuz canını siper ederek tehdit ve tehlikelerin üzerine canı pahasına yılmadan gitmektedir. Lütfen sizler de karşılaştığınız olay ve aksaklıkları, her türlü telefondan ücretsiz olarak aranabilen 155 Polis İmdat hattı aracılığıyla ileterek bizlerden desteğinizi esirgemeyin.”dedi.

Daha sonra Edremit Kaymakamı Abdulhamid Erguvan kürsüye gelerek emniyet teşkilatının polis gününü kutladı.

Okullar arasında düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından Emniyet Teşkilatından emekli olan personeli şilt ve hediye sunumu yapıldı.

Kutlamaların ikinci kısmı ise Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğü binasında yapıldı. Yapılan kokteyle çok sayıda vatandaşın ilgi gösterdiği gözlendi.

 

BURHANİYE

 

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 170. yılı Burhaniye’de yapılan törenler ile kutlandı. Tören sonrasında ise Trafik Tescil Büro amirliğinde pilav ayran ikramı yapıldı. Törenler sabah 10.00’da emniyet mensuplarının Atatürk anıtına çelenk koyması, saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Burhaniye emniyet müdürlüğü komiser yardımcısı Berk Tütüncü anlamlı günün konuşmasını yaptı. Tütüncü,   Bilim ve teknolojiyi en ileri seviyede kullanan teşkilatımız suç ve suçluyu ararken, suçsuz vatandaşımızı rahatsız etmemeyi, suçları meydana gelmeden önlemeyi, suçluları en kısa zamanda bulup adalete teslim ederek mağdur olan vatandaşımızın yaralarını sarmayı hedeflemektedir. Bu hedefe ulaşmak için olmazsa olmazlardan birisi elbette halkımızın desteğidir. Vatandaş desteğinden yoksun hiçbir hizmetin amacına ulaşamayacağı aşikardır. Burhaniye ilçe emniyet müdürlüğümüz tüm hizmetlerini vatandaş odaklı olarak yapmayı hedeflemiştir” dedi. daha sonra okullarda yapılan Resim yarışmasında dereceye giren ilçe 1. Cumhuriyet İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Nesrin Özdemir, N.Tolun ilkokulu öğrencisi Nesime Su Serin’e ve Kızıklı ilkokulu öğrencisi Özge Arıcı’ya ödüllerini garnizon komutanı topçu Yarbay Hakan Kasım verdi. Şiir yarışmasında 1. olan N.Tolun ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Hakikat Aysena Aydemir’e, Hürriyet ortaokulu öğrencisi   Tülay Şahin’e ve Hürriyet ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Hayriye Onur’a ödüllerini ise Burhaniye Kaymakamı Mehmet Göze verdi. Polis haftası etkinliklerinde dereceye giren diğer öğrencilere ise ödüllerini belediye başkanı Necdet Uysal verdi. Törenler sonunda Burhaniye Trafik Tescil Büro amirliğinde pilav hayrı yapıldı.

 

AYVALIK

 

Türk Polis Teşkilatı’nın 170. kuruluş yıldönümü Ayvalık Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenlerle kutlandı. Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, ilçe emniyet müdür vekili Aytekin Kantık’ı tebrik ederek polis teşkilatının 170. kuruluş yıldönümünü kutladı.

  1. yıl törenlerinde Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün çelenklerinin Atatürk Anıtına sunulmasının ardından saygı duruşu ve istiklal marşı hep bir ağızdan okundu.

Törene Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Garnizon Komutan Vekili Cem Yay, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Tayyar Adanur, Sarımsaklı Polis Moral Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Kenan Özdemir, daire amirleri, siyasi partiler ve ilçede faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, polis memurlarıyla çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Ayvalık İlçe Emniyet Müdür Vekili Aytekin Kantık, Türk halkının sevgi ve güvenini kazanmış Türk Polis Teşkilatı’nın 170. kuruluş yıldönümünü kutlamaktan memnuniyeti duyduğunu belirterek “Polis Teşkilatı’nın toplumda huzuru ve düzeni sağlama, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruma, kanun hakimiyetini ve devlet otoritesini sağlama gibi çok önemli ve hayati görevleri üstlenmiştir.  Bizler bu görevi yerine getirirken, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin bir kurumu olduğumuzu asla unutmuyoruz. Çünkü adalete dayanmayan güç zorbalıktır, zalimliktir. Türk Polisi, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin önemli bir kurumu olmanın gururu ve bilinci içerisinde görevini en iyi şekilde yerine gerine getirmeye devam edecektir” diye konuştu.

Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Belediye Başkanı Rahmi Gençer ve Cumhuriyet Savcısı Tayyar Atanur tarafından polis ailelerinin sportif ve eğitim alanlarında gerçekleştirilen yarışmalarda derece elde eden çocuklarına çeşitli hediyeler verildi.

Tören, Ayvalık Emniyet Müdürlüğü araçlarının geçişinin ardından protokol ve törene katılan vatandaşlara polis lokalinde çeşitli ikramlarda bulunulmasıyla son buldu

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.