CHP’Lİ KADINLARDAN BURHANİYE SAKATLAR DERNEĞİNE ZİYARET

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

CHP’Lİ KADINLARDAN BURHANİYE SAKATLAR DERNEĞİNE ZİYARET

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkez Emek Büroları çalışanı Tuğba Mingir ile birlikteCHP Burhaniye İlçesi Kadın Kolları Başkanı Pervin Köle ve ilçe yönetimi Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesini ziyaret etti. Mingir, CHP Engelliler Üst Kurulunun hazırlamış olduğu ‘Engelli Hakları Rehberi’ adlı kitapçığı hediye etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkez Emek Büroları çalışanı Tuğba Mingir ile birlikte CHP Burhaniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Pervin Köle ve ilçe yönetiminden Ümmühan Yavaş, Tülay Öztürk, Nuran Sokur ve Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesi Başkanı Hayri Akduran’ı makamında ziyaret ettiler.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya yönetimindeki Emek Büroları çalışanı Tuğba Mingir, Engelli Dernekleri ve ailelerinin ziyaret edilmesi çalışmaları çerçevesinde,  Burhaniye CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Pervin Köle ve ilçe yönetiminden oluşan bir heyet Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesi Başkanı Hayri Akduran’ı makamında ziyaret edip sorunlarını dinlediler.

Yapılan ziyaretin tamamen sosyal amaçlı, engelli sorunlarının tespiti ve çözüm yollarının bulunabilmesi hususunda görüş alış verişinde bulunmak istediklerini, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya yönetimindeki Emek Büroları çalışanı Tuğba Mingir, CHP Engelliler Üst Kurulunun hazırlamış olduğu ‘Engelli Hakları Rehberi’ adlı bir kitapçığı hediye etti.

Mingir, kitapçıkta engelli yurttaşlarımızın sorunları ve çözüm yolları, hakları, engellilerle ilgili mevzuatlar kapsamlı bir şekilde ele alındığının bilgilerini kapsadığını söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini belirten ve engellilerin sorunlarına eğildikleri için teşekkür eden Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesi Başkanı Hayri Akduran, “Biz burada tüm engelli kardeşlerimizin sesi, gözü ve kulağı olmaya çalışıyoruz. Hiçbir ayrım gözetmeksizin herkese hitap etmeye çalışıyoruz” diyerek misafirlerine çalışmalarında başarılar diledi.

“Engelli kardeşlerimizin istihdam edilmesi ne kadar büyük bir sorunsa, istihdam edilerek kamu kurum ve kuruluşlarında çalıştırılan engellilerin sağlam insanlarla aynı kategoride görülüp onların yapmakta zorlanacağı işlerin yapmalarını beklemek çok yanlış olur” diyen ve teşekkür eden Dernek üyesi ve Sosyal Bilgiler Öğretmeni Ercan Uçar, engelli çalışanlar için kapsamlı bir mevzuat hazırlanılarak, engellilerin mağduriyetlerin giderilmesini istedi.

Şenol Torlak

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.