" />
USD
3,7094
EURO
4,3628
ALTIN
152,8209

KARESI BELEDIYESI ÇALIŞIYOR

Karesi Belediyesi, bahar aylarının gelmesiyle birlikte kaldırım ve bordür tamirat çalışmalarına da hız verdi. Karesi Belediyesi, Şamlı Mahallesi’ndeki devrilme tehlikesi bulunan kavak ağaçlarını keserek insan ve araç güvenliğini sağladı. Karesi Belediyesi kış şartlarında bile aralıksız sürdürdüğü kaldırım ve bordür çalışmalarını bahar aylarının gelmesiyle birlikte hızlandırdı. Beyaz Masa ve Çağrı Merkezi’ne ulaşan talepler, Karesililerin dilekçeyle bizzat […]

KARESI BELEDIYESI ÇALIŞIYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Karesi Belediyesi, bahar aylarının gelmesiyle birlikte kaldırım ve bordür tamirat çalışmalarına da hız verdi. Karesi Belediyesi, Şamlı Mahallesi’ndeki devrilme tehlikesi bulunan kavak ağaçlarını keserek insan ve araç güvenliğini sağladı.

Karesi Belediyesi kış şartlarında bile aralıksız sürdürdüğü kaldırım ve bordür çalışmalarını bahar aylarının gelmesiyle birlikte hızlandırdı. Beyaz Masa ve Çağrı Merkezi’ne ulaşan talepler, Karesililerin dilekçeyle bizzat yaptıkları başvurular ile ekiplerin cadde taramaları neticesinde oluşturulan  program doğrultusunda her gün ilçenin 4 bir yanına dağılan ekipler, öncelikli olarak  yayaların yürüyüş güvenliğini göz önünde bulundurarak kaldırım ve bordür tamiratlarına devam ediyor. Ekipler, söz konusu çalışmalar kapsamında son olarak Eski Kuyumcular Mahallesi Atalar Caddesi’nde bulunan binaya ait yağmur oluklarının delik olması nedeniyle göçen kaldırımda tamirat yaptı.

 Devrilme tehlikesi bulunan ağaçlara müdahale

Karesi Belediyesi ekipleri devrilme tehlikesi bulunan, kuruyan ve miladını dolduran ağaçları keserek veya dallarını budayarak sokağı daha güvenli hale getiriyor. Ekipler, Şamlı Mahallesi’nde bulunan kavak ağaçlarından kuruyan, insan ve araç sağlığı açısından tehlike oluşturan ağaçları tespit ederek, yıkılmaya müsait olanları kökünden, kurumaya yüz tutan dalları ise budayarak olabilecek tehlikelerin önüne geçti.

Tayyar Toprak

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.