KAVLAKLAR MAHALLESİ’NDE GELENEKSEL HAYIR YEMEĞİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

KAVLAKLAR MAHALLESİ’NDE GELENEKSEL HAYIR YEMEĞİ

Edremit’e bağlı Kavlaklar Mahallesi’nde geleneksel mahalle hayrı önceki gün düzenlendi. Hayra Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, CHP Edremit İlçe Başkanı Enver Enligün, CHP Balıkesir Milletvekili Adayı Mehmet Tüm ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Edremit ilçesine bağlı Kavlaklar Mahallesi’nde daha önceleri köy hayırı olarak düzenlenen geleneksel hayır yemeği mahalle statüsüne dönüştükten sonra da devam ettiriliyor. Mahalle Muhtarı Metin Ali Çamtepe ve mahalle sakinlerinin birlikte gerçekleştirdiği mahalle hayrına Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, CHP Edremit İlçe Başkanı Enver Enligün, CHP Balıkesir Milletvekili Adayı Mehmet Tüm, Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş, Ed-Bel Ltd. Şti. Genel Müdürü İbrahim Yakın, muhtarlar, mahalle sakinleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kavlaklar Mahallesi Muhtarı Metin Ali Çamtepe, hayrın gerçekleşmesinde her türlü desteği sağlayan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ve Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne teşekkür etti. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da daha önce köy statüsünde olan kırsal mahallelerde ki geleneksel örf ve adetleri devam ettirdiklerini belirterek “Toplumumuzda birlik ve dayanışmayı arttıran, kaynaşma duygularımızı geliştiren böyle etkinliklere belediye olarak desteklerimiz devam edecek” dedi. Başkan Saka, yemekleri hazırlayan mahalleli kadınları da tek tek kutlayarak teşekkür etti.

Hüseyin Eroğlu

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.