BALIKESİR’İ OBJEKTİFİYLE TANITIYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

BALIKESİR’İ OBJEKTİFİYLE TANITIYOR

Balıkesir’in yetiştirdiği değerlerden Fotoğraf sanatçısı Ali Hikmet Varlık Balıkesir’i fotoğraflarıyla tanıtıyor.

 

Ali Hikmet varlık Kimdir ? 1952 yılında Balıkesir’de doğdu. Necatibey Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü’nü bitirdi. İlkokulda eli resme daha yatkındı. Fotoğraf ile 1970’li yıllarda ilgilenmeye başladı.1974 yılında İstanbul’da bulunan fotoğraf sanatçısı Gültekin Çizgen ile birlikte çalıştı. BASAF’ın ilk kurucu üyelerindendir.12 Eylül 1980 sonrası BASAF(Balıkesir Sanat Fotoğrafçıları Derneği) yönetim kurulunda da görev aldı. Balıkesir Ulusal Fotoğraf Müzesi ve Balıkesir M.Emin Tan Fotoğraf Kitaplığı’nın kurulmasında katkılarda bulundu.

 

Fotoğraf ve biyografilerinin Yayınlandığı yayınlar; Görsel Büyük Genel Kültür, Ana Britannica, Temel Britannica, Comton’s Genel Kültür, Türkiye’de Kim Kimdir? İstanbul Ansiklopedi’sinde, Seyit Ali AK’ın “25 Yılın Fotoğraf Tutanağı Kitabı’nda”, Eczacıbaşı Fotoğraf ve Yeni Fotoğraf Dergisi 1978 ve 1980 Yıllıkları, Redhouse Yayınları Çocuklar, Prof.Güler Ertan’ın Fotoğrafı ve GESAM Albümleri, Sanat Çevresi, Çağdaş Sanat Haberleri, Milliyet Sanat, Hürriyet Gösteri ve Yeni Fotoğraf Dergisi Genç Fotoğrafçılar Özel Sayıları, Milliyet, Hürriyet, Cumhuriyet, Yeni Asır Gazetelerinde yayınlandı.

 

Fotoröportaj -belgesel fotoğraf tarzını benimsemekte ve daha çok siyah-beyaz çalışmaktadır.

Fotoğrafta öz kadar biçiminde önemli olduğunu savunmaktadır. Gazetecilik, Fotoğraf Sanatçılığı ve Araştırma Yazarlığı yapmaktadır.

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.