EDREMİT VE AYVALIK’TA JANDARMA GÖZ AÇTIRMIYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

EDREMİT VE AYVALIK’TA JANDARMA GÖZ AÇTIRMIYOR

Balıkesir’de İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Edremit, Altınoluk ve Güre Mahallesi’nde tarihi eser, sahtecilik ve uyuşturucu madde imal ve ticareti yaptığı tespit edilen şahıslara yönelik, çok sayıda adreste eşzamanlı operasyon düzenledi.

Aramalarda yüklü miktarda uyuşturucu madde, kenevir tohumu, 1 adet hassas tartı adet esrar elemeye yarayan metal süzgeç düzeneği, 1 adet “kova” tabir edilen ve esrar içmeye yarayan düzenek, 2 adet ruhsatsız av tüfeği, 96 adet av tüfeği fişeği ve 29 adet esrar maddesi karışımlı sarma sigara düzeneği ele geçirildi.
Güre Mahallesi’nde ise kültür ve tabiat varlığı kaçakçılığı ile parada sahtecilik zanlılarına yönelik operasyonda, dört adreste ve bir arabada yapılan aramalarda 2 adet ruhsatsız av tüfeği, 30 adet av tüfeği fişeği, 2 adet dedektör, tarihi eser niteliği taşıdığı değerlendirilen 22 adet madeni para, 2 adet kolye, 3 adet obje, 4 adet gravür resim, 39 adet kırık küp parçası ve 5 adet yüzük ele geçirildi. Olayla ilgili gözaltına alınan dört şüpheliden üçü, Edremit Cumhuriyet Savcılığı’nca ifadelerinin alınmasının ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Ayvalık ilçesi Küçükköy Mahallesi’nde de kanunsuz yollardan yurtdışına çıkmaya çalıştığı tespit edilen 11 Suriye ve 1 Filistin uyruklu kaçak göçmen, iki organizatörle birlikte yakalandı. Organizatörlük yaptığı tespit edilen M.A.G. ve Ü.Y. mahkemeye sevk edildi. Zanlılardan M.A.G. adli kontrolle serbest bırakıldı, Ü.Y. ise tutuklandı. (İHA)

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.