" />
USD
3,7010
EURO
4,3537
ALTIN
151,8204

 HDP’DEN BASIN AÇIKLAMASI

HDP Edremit ilçe örgütü Edremit Adliyesi önünde Seçim süreciyle ilgili basın açıklaması yaptı. HDP Edremit Eş başkanı Cemal Camekan’ın okuduğu basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “7 Haziran 2015 genel seçimleri ile ilgili yüksek Seçim kurulunun açıkladığı seçim takvimi çerçevesinde Balıkesir il Başkanlığı olarak diğer partiler gibi bizde Balıkesir milletvekili adaylarımızı basına ve kamuoyuna tanıtmak […]

 HDP’DEN BASIN AÇIKLAMASI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

HDP Edremit ilçe örgütü Edremit Adliyesi önünde Seçim süreciyle ilgili basın açıklaması yaptı.

HDP Edremit Eş başkanı Cemal Camekan’ın okuduğu basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “7 Haziran 2015 genel seçimleri ile ilgili yüksek Seçim kurulunun açıkladığı seçim takvimi çerçevesinde Balıkesir il Başkanlığı olarak diğer partiler gibi bizde Balıkesir milletvekili adaylarımızı basına ve kamuoyuna tanıtmak amacıyla 12 NİSAN pazar günü 19:00 – 23:00 saatleri arasında Edremit – Güre deki bir lokantada yemekli bir Tanıtma ve dayanışma toplantısı yaptık. Seçimlerin propaganda döneminde olmamıza ve kapalı alanda etkinlik yapmamıza rağmen 15 – 20 kişilik Bir jandarma devriyesi silahlı operasyona çıkaracak bir tarzla toplantı alanımıza silahları ile birlikte giriş yaptı.

Parti olarak bu durumu seçim çalışmalarımıza bir müdahale çalışma alanlarımızı daraltmak olarak değerlendiriyoruz. Şiddetle protesto ediyoruz.

Halkların Demokratik Partisi seçim barajını aşmaması için AKP hükümeti 3 Yıldır devam eden çatışmasızlık ortamını provoke etmek için Ağrı – Diyadin’de kurgulanmış bir operasyon yaptığı basın da izlemekteyiz. Askeri operasyon yapılır yapılmaz hemen hükümet sözcüleri ve sayın Cumhurbaşkanı halkların demokratik Partisi ve sayın eş başkanlarımızı suçlayan açıklamalarda bulunması askerlik görevini yapan fakir halk çocuklarını yaralı olarak olay yerinde bırakan yetkililerin bu tutumunu bir planlı provokasyon olduğu kaygısıyla canlı kalkan olarak operasyon bölgesine giden Ağrı – Diyadin halkı yaralı askerleri hastaneye taşımaya – kurtarmaya çalışırken Diyadin eski ilçe başkanımız olay yerinde can vermiştir. Çatışma olmasın diye kendini feda etmiştir. Halkların demokratik partisi olarak Demokratik – Barışçıl siyasi mücadelemizi yürütürken mülki amirlerimizin partiler arasında tarafsız kalmalarına adil bir seçim ortamının yaratılmasın da daha hassas davranmalarını bekliyoruz.

Halkların demokratik Partisi’nin barajı aşacak olmasında AKP’nin devlet başkanlığı ve tek başına parti olarak anayasa yapma hayalleri suya düşecek hatta tek başına iktidar olamayacağı korkusu halkların demokratik Partisi’nin baraj altında bırakmak için her türlü provokasyonu yapacağını hissediyoruz. Başka türlü halkların demokratik Partisi’nin önünü kesemeyecektir.

Çünkü 12 yıllık kesintisiz iktidarına rağmen Türkiye’nin hiçbir temel sorununu çözmemiş özelleştirmeler İhaleler hükümeti olarak faaliyet göstermiştir. Toplum kutuplaştırmış kamu çalışanı, işçi, emekçi, emekli, küçük esnafın karnı doymazken Öte yandan genç işsizler ordusu yaratmıştır. Üniversiteyi bitiren herkese iş vermek zorunda değiliz diyor.

Bütün halkların, inançların, emek örgütlerinin temsiliyetini bulduğu Halkların Demokratik Partisi bütün bileşenleri devrimci, demokrat, yurtsever, barıştan yana, demokrasiden yana herkesle halk iktidarına yürüyen Halkların Demokratik Partisi ile yeni yaşam mücadelesini vermeye kararlıyız.”

 

Basın açıklaması sonrası HDP Balıkesir il Yöneticisi Turan Cengiz ve Edremit Eş Başkanı Hürriyet Kızıl gazetemize ziyarette bulundu.

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.