" />
USD
3,6886
EURO
4,3425
ALTIN
151,3782

HÜKÜMET BİNASIYLA BİRLİKTE ‘BİZİM ÇAKMAKÇI’DA KENDİNİ YENİLEDİ

Balıkesir’in Burhaniye İlçesi Hükümet konağı binasının yenilenmesiyle birlikte, yıllardır hükümet konağı ve çalışanlarıyla özdeşleşmiş olan ‘Bizim Çakmakçı’da eski emektar büfesini kaldırarak, göze hoş görünen PVC doğrama yeni bir büfe yaptırarak hizmet vermeye başladı. Aslen Edremitli olan ‘Bizim Çakmakçı’ Bayram Kaya ailevi nedenlerle 1989 yılında Burhaniye’ye yerleşerek ‘Şehit Turan Bayraktar Parkı’ yanında küçük bir çakmakçı büfesi […]

HÜKÜMET BİNASIYLA BİRLİKTE ‘BİZİM ÇAKMAKÇI’DA KENDİNİ YENİLEDİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Balıkesir’in Burhaniye İlçesi Hükümet konağı binasının yenilenmesiyle birlikte, yıllardır hükümet konağı ve çalışanlarıyla özdeşleşmiş olan ‘Bizim Çakmakçı’da eski emektar büfesini kaldırarak, göze hoş görünen PVC doğrama yeni bir büfe yaptırarak hizmet vermeye başladı.

Aslen Edremitli olan ‘Bizim Çakmakçı’ Bayram Kaya ailevi nedenlerle 1989 yılında Burhaniye’ye yerleşerek ‘Şehit Turan Bayraktar Parkı’ yanında küçük bir çakmakçı büfesi açtı. Bu küçük büfeden elde ettiği gelirle ailesini geçindirmeye çalışırken türlü zorluklarla mücadele etmek zorunda kaldı. 2000 – 2001 yıllarında belediye zabıtalarınca sürekli rahatsız edilerek büfesini arka sokaklara almaya zorlandı. Dönemin babacan Kaymakamı Ertan Yüksel kendisine sahip çıkarak hükümet bahçesinde yer göstererek büfesini oraya koymasını istedi.

Ahlaklı, saygılı kişiliğiyle dikkat çeken ‘Bizim Çakmakçı’ Bayram Kaya gün geçtikçe kendisini herkese kabul ettirerek, Burhaniye Hükümet Konağı binası ve çalışanlarıyla adeta özdeşleşti. O günden bu güne görev yapan tüm kaymakamlar da tıpkı Ertan Yüksel gibi kendisine sahip çıkarak ekmek parasını kazanmasına yardımcı oldular.

Geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan modern yeni Burhaniye Hükümet Konağı binasıyla birlikte kendi büfesini de yenilemenin mutluluğunu yaşayan ‘Bizim Çakmakçı’ Bayram Kaya “Burhaniye’de başka çakmakçı yok burada hem çakmak dolumu, hem de tamirini yapıyorum. Eski antika çakmakları falan tamir ediyorum. Bu güne kadar çok zorluklar yaşadım. Maddi sıkıntıları bir şekilde insan aşabiliyor. Ama ekmek teknesinin elinden alınma korkusu çok zor bir şey. Sağ olsun her zaman saygıyla andığım eski kaymakamlarımızdan Ertan Yüksel adeta bir baba gibi bana sahip çıktı. Hükümet bahçesinde bana yer gösterdi burada ekmeğini kazan ben varken kimse sana dokunamaz dedi. O günden bu güne görev yapan tüm kaymakamlarımız ve hükümet çalışanları da her zaman bana sahip çıkarak korudular kolladılar. Hepsine minnettarım. Ben de hepsine sevgide saygıda kusur etmemek için elimden gelen gayreti gösterdim, gösteriyorum.

Aslen Edremitliyim ama Burhaniye’yi ve Burhaniyelileri çok seviyorum. Artık Burhaniyeliyim. Burhaniye’miz modern yeni Hükümet Konağı binasına kavuştu. Bende bu güzel binaya yakışır şekilde göze hoş görünen yeni bir büfe yaptırmak istedim. Çok şükür başardım.” Dedi.

Gören herkesin yeni hükümet binasına yeni büfe çok yakıştı dediğinde gözleri parlayan ‘Bizim Çakmakçı’ Bayram Kaya Bu küçük büfesinde yıllarca onurlu bir hayat mücadelesi vererek pırlanta gibi iki evlat yetiştirdi. Emre ve Merve adındaki iki evladı da Burhaniye Ticaret Meslek Lisesinden mezun olup okul yıllarında hızlı klavye dalında Türkiye çapında dereceler yapmışlardı. Türlü zorluklarla çocuklarına yüksek öğrenim de okutan ‘Bizim Çakmakçı’ Bayram Kaya bütün zorluklara rağmen iki çocuğunu da bileğinin hakkıyla kamu kuruluşlarına yerleştirmeyi başaran Bayram Kaya, biz çok sıkıntı çektik inşallah çocuklarımız bizim çektiklerimizi çekmezler dileğinde bulundu.

Şenol Torlak

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.