" />
USD
3,7085
EURO
4,3616
ALTIN
152,8411

 BALIKESİR’İN ZEYTİNYAĞLARI İZMİR’DE GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Türkiye’nin en önemli zeytin üretim merkezlerinden Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, üretilen zeytinyağları İzmir de düzenlenen Olivtech 2015 Zeytin ve Zeytinyağı Teknolojileri Fuarında tanıtıldı. Çeşitli il ve ilçelerden gelen zeytinyağı firmaları, zeytinyağı ve zeytinlerini beğendirebilmek için yarışa girerken, katılımcılar körfez zeytinyağının kalitesinin yüksekliği konusunda birleşti. İzmir de 16 Nisan ile 19 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Olivtech 2015 […]

 BALIKESİR’İN ZEYTİNYAĞLARI İZMİR’DE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Türkiye’nin en önemli zeytin üretim merkezlerinden Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, üretilen zeytinyağları İzmir de düzenlenen Olivtech 2015 Zeytin ve Zeytinyağı Teknolojileri Fuarında tanıtıldı.

Çeşitli il ve ilçelerden gelen zeytinyağı firmaları, zeytinyağı ve zeytinlerini beğendirebilmek için yarışa girerken, katılımcılar körfez zeytinyağının kalitesinin yüksekliği konusunda birleşti.
İzmir de 16 Nisan ile 19 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Olivtech 2015 Fuarına giden Burhaniyeli çiftçiler, değişik yörelerin yağlarını tatma şansını yakalarken, çeşitli  teknolojilerini görme fırsatını da yakaladı.
BURHANİYELİ ÇİFTÇİLERİ BAŞKAN AZİZ KOCAOĞLU KARŞILADI.
Burhaniye 76′ nolu Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifinin organizasyonu ile İzmir’e giden 45 çiftçi büyük coşku yaşadı. Fuar girişinde Burhaniyeli çiftçileri karşılayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aziz Kocaoğlu, fuarın başarılı geçmesini diledi. Burhaniyeli çiftçiler çeşitli stantları gezerken, zeytinyağlarını tadarak mukayese yapma olanağı buldu. İlk durak Burhaniye Ticaret Odası tandı olurken, stant yetkililerinden bilgiler alındı ve sohbet edildi. Burhaniyeli çiftçilere öncülük yapan Burhaniye Tariş Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Çoban ve Tariş Müdürü Emrah Öztürk, çiftçilere teşekkür etti. .
Fuarın iyi geçtiğini anlatan Ahmet Savaş, ”Burhaniye Ticaret Odası olarak fuara 7 firmayla katıldık. Körfez yağını tadanlar çok beğeniyor. Konaklar, yağımızı çok kaliteli buldu. Zaten biz de bu konuda iddialıyız”dedi. Alpay Adatepe de,”Burada körfez yağlarını tanıtıyoruz. Yağımızla iddialıyız. En iyi körfez zeytinyağı diyoruz” dedi. Çeşitli stantlarda yağ tattığını anlatan Çiftçi Nazmi Kıvran da,” Fuara geldik. Bütün yağları tattım. Bizim yağımızın tadı hiçbirinde yok” dedi. Edremit Ticaret Borsası Standı görev alan Hulusi Ördekçi de,” Edremit Ticaret Borsası olarak stant açtık. Yöremizin yağlarını tanıtıyoruz. Yağlarımız her zaman bir numara. Tüketimi artırmak için tanıtım şart. Fuarlar da bunun için önemli” dedi. (İHA)

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.