DALIŞ VE EĞİTİM SEZONU AÇILDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

DALIŞ VE EĞİTİM SEZONU AÇILDI

Ayvalık 24 adası ve 60 dalış noktası ile her seviyede dalıcıya hizmete vermeye başladı. Bu kapsamda usta dalıcıların yanı sıra eğitim dalışları da hızlı bir şekilde başladı.

Dünyada  İtalya’nın Portofina açıklarında ve Ayvalık’ta bulunan Kızıl Mercanları ile scuba dünyasının önemli dalış merkezleri arasına olan Ayvalık’ta dalış sezonu başladı.  Hava şartlarının sert gitmesi nedeniyle mart ayında başlaması planlanan dalış sezonu Nisan ayının son çeyreğinde başlayabildi.

Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ve Ayvalık Belediye Başkan Rahmi Gençer ile birlikte bir dalı etkinliğine katılan İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Cem Hamzaoğlu da herkesi Ayvalık’ta dalış yapmaya, su altındaki büyüleyici güzellikleri görmeye davet etti. Ayvalık’ın dalış turizminde bir marka şehir olmasını sağlamak için ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayan Hamzaoğlu, bu güzelliklerin dünyaca bilinmesi gerektiğini dile getirdi.

Dalış Eğitmeni ve Türkiye Su altı Sporları Federasyonu  Dalış Merkezleri Kurulu Üyesi  Kubilay Kılıç “Ayvalık dalış merkezleri anlamında çok önemli bir mekan.  24 adası ve 60 dalış noktası ile farlı bir yapı. Ayvalık’ta her seviyede dalış meraklısına hizmet verebilecek okullar ve mekanlar mevcut.  Özellikle Ayvalık büyük şehirlere yakınlığı ile hafta sonu etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. Bunun dışında eğitim için de Ayvalık önemli bir mekan ve imkan sağlıyor. Deniz ve dalış sevdalılarını Ayvalık’a dalış yapmaya davet ediyoruz.” dedi.(İHA)

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.