EDREMİT’TE ÇOCUK RESİM SERGİSİ AÇILDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

EDREMİT’TE ÇOCUK RESİM SERGİSİ AÇILDI

Edremit Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu tarafından 23 Nisan Çocuk Şenlikleri kapsamında her yıl geleneksel olarak açılan resim sergisinin 2014-2015 eğim ve öğretim yılı sezon sonu resim sergisi Edremit Kaymakamı Abdulhamit Erguvan ve Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın katılımı ile açıldı.

Edremit Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu tarafından her yıl açılan geleneksel resim sergisinin 12.’si Edremit Kipa AVM’de açıldı. Sergiye Edremit Kaymakamı Abdulhamit Erguvan, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü Ali Keskinsoy,  öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı. Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencilerinin karma olarak tuval üzerine akrilik boya 100 eserinden oluşan serginin açılışını Kaymakam Erguvan ve Belediye Başkanı Kamil Saka yaptı. Kaymakam Erguvan, sergiyi hazırlayan öğretmen ve öğrencileri kutlayarak serginin hayırlı olmasını diledi. Belediye Başkanı Kamil Saka’da “Çocuklarımızın böylesi sanatsal faaliyetlerin içerisinde yer almasından mutluluk duyuyorum. Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum” dedi. Okulun Görsel Sanatlar öğretmeni Özlem Topaloğlu, “Ekim ayından bugüne kadar gerek ders dışı eğersiz çalışmalarında gerekse halk eğitimle işbirliği içerisinde hafta içi, hafta sonu kurslarına katılan toplamda 75 okulumuz öğrencisiyle yoğun bir tempoda çalışarak, hayatları boyunca gurur duyacakları eserler ortaya çıkardılar. Resim, insanların duygularını, düşüncelerini ve olayları beceri ve içsel dünyalarıyla ifade etme araçlarından biridir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın tam donanımlı yetişmesi için bu tür Kültür-Sanat etkinliklerine katılmalarını sağlamak bizim için önemli bir görev niteliğindedir. Okulum ve şahsım adına emeği geçen başta öğrencilerim olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi. Sergi Edremit Kipa AVM’de 20-26 Nisan tarihleri arasında devam edecek.

Hüseyin Eroğlu

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.