" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

“ÖRNEK BİR SANAYİ SİTESİ OLACAK”

Balıkesir’de, şehrin muhtelif yerlerinde dağınık halde faaliyet gösteren ağaç işleriyle uğraşan marangoz, keresteci, mobilya imalatçıları için Büyükşehir Belediyesi, Organize Sanayi Bölgesi ve Marangozlar Odası’nın ortak çalışmasıyla Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) yeni bir kooperatif sitesi için yer tahsisi yapıldı. 300 dönümlük alanda 400’e yakın işyerinin olacağı, kooperatifin sektöründe örnek teşkil edeceği bildirildi. YENİ KOOPERATİF, YENİ VE […]

“ÖRNEK BİR SANAYİ SİTESİ OLACAK”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Balıkesir’de, şehrin muhtelif yerlerinde dağınık halde faaliyet gösteren ağaç işleriyle uğraşan marangoz, keresteci, mobilya imalatçıları için Büyükşehir Belediyesi, Organize Sanayi Bölgesi ve Marangozlar Odası’nın ortak çalışmasıyla Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) yeni bir kooperatif sitesi için yer tahsisi yapıldı. 300 dönümlük alanda 400’e yakın işyerinin olacağı, kooperatifin sektöründe örnek teşkil edeceği bildirildi.

YENİ KOOPERATİF, YENİ VE MODERN BİR SİTE

Balıkesir Umum Marangozlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kamil Güler ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’u ziyaret etti. Yaklaşık 3 ay önce başlayan sektördeki esnafın yeni bir kooperatif kurularak taşınmasıyla ilgili çalışmalarda mutlu sona yaklaşıldığı ifade edildi. Belediyedeki ziyarette konuşan Oda Başkanı Kamil Güler, “Başkanımızın emekleri ve çabalarıyla hazırlamış olduğumuz S.S. Altıeylül Ağaç İşleri Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi olarak kuruluşumuzu gerçekleştirdik. Bundan sonraki süreçte en hızlı şekilde yerimizi alarak, (mevcut Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yerimiz hazır) kooperatifimizi de kurduk. Üyelerimizin kaydını yapıp en hızlı şekilde inşaatlara başlayacağız. Bunun Balıkesir için güzel yatırım olacağına canı gönülden inanıyorum. Balıkesir’in önünü açacak. Gerek sektörel gerek yerleşim alanında çok güzel çalışmalar olacak. Bu konuda emeği geçen başta Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Edip Uğur’a, Sayın Valimize, Sanayi Odası Başkanımıza, Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğüne ve emeği geçen tüm arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

OSB’DE MARANGOZLAR İÇİN 300 DÖNÜMLÜK YENİ KOOPERATİF YERİ TAHSİS EDİLDİ

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Marangozlar Odası Başkan ve yönetim kurulu üyelerine sundukları öneriye olan katkılarından dolayı teşekkür etti. Ağaç işleriyle uğraşan marangoz, mobilya, kereste imalatçılarının kooperatif olarak organize bir şekilde OSB’de tahsis edilen yeni ve modern bölgede çok daha verimli ve kazançlı iş yapacaklarını ifade etti. Başkan Uğur, “Marangozlar Odası Başkanımız ve diğer ağaç işleriyle uğraşan keresteci mobilya imalatçı 2-3 ay önce düşündüğümüz bir kooperatifin kuruluşunu tamamladılar. Modern yeni işyerlerine taşıma işleminin imzasını atmış oluyoruz. Organize Sanayi Bölgesi’nde 300 dönüm alanda 400’e yakın işyeri olacak. Burada ağaç işiyle uğraşan bütün keresteciler, marangozlar, mobilyacılar ve bunların hammaddelerini temin eden diğer işyerlerinin olduğu örnek bir sanayi sitesi inşa edilecek. Bunun için kooperatif hazır. Sanayi Bilim ve Teknoloji Bakanlığı böyle örnek kooperatiflerle ilgili çok büyük destekler veriyor. Heyet hemen Ankara’ya giderek bu desteklerin alınması için yapılması gerekenlerle ilgili Bakanlıkla ortak çalışma başlatacak. Kredileri de en kısa zamanda çıkarıp inşaata başlayacağız. Balıkesir’imize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Başkan Uğur, bu işin gerçekleşmesi için, Marangozlar Odası Başkanı ile beraber diğer tüm üyelerin anlayış, özveri ve gayretle çaba sarf ettiklerini belirterek teşekkür etti. Uğur, “Neticede bu işler el birlikteliğiyle oluyor. İnşallah bunu Balıkesir’de gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Marangozlar Odası Başkanı Kamil Güler’in imzaladığı sözleşmeyi paraflayıp hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Başkan Uğur, imza törenin sonunda Marangozlar Odası Başkan ve yöneticileri ile üye esnaflara birer gül verip Kutlu Doğum Haftalarını da kutladı.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.