KAFAOĞLU İZCİLERİ ÇANAKKALE’YE KINALAR VE DUALARLA UĞURLADI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

KAFAOĞLU İZCİLERİ ÇANAKKALE’YE KINALAR VE DUALARLA UĞURLADI

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Vitamin Gençlik Kulübü izcilerini zaferin 100. Yılında Çanakkale’ye kampa gönderdi. Kafaoğlu izcileri dualarla ve kına yakarak uğurladı.

Vitamin Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği 11-18 yaş arası izcilere yönelik olarak keşşafların Çanakkale’de vatan toprağı için canlarını vermekten korkmayan dedelerinin çektikleri sıkıntı ve çileleri anlamaları açısından Altıeylül Belediyesi’nin destekleri ile Çanakkale’ye gitti. Başkan Zekai Kafaoğlu 4 gün boyunca Çanakkale’de kalacak olan gençleri uğurladı, saçlarına kına yaktı. Gençler duaların ardından yola çıktı.

Çanakkale Milli Bilinç Kampı’nda izciler, dedelerinin yaptığı gibi 25 Nisan gecesi saat 04.30 da sabah ezanıyla kalkarak asker çorbalarını içip, hamur kızartması yiyecekler. Öğrenciler enveriye kabalağı şapkalarını ve “Dedeciğim ben geldim” yazılı yeleklerini giyerek, 49 subay ve 3638 er/erbaşın tamamını şehit vermiş olan  57. Alayın o zaman gittiği yoldan, vefa borçlarını ödemek niyetiyle 17 kilometre 57. Alay  Yolu Yürüyüşü yapacaklar.

Hüseyin Eroğlu

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.