" />
USD
3,7102
EURO
4,3633
ALTIN
152,8534

ALİ EKBER ÇİCEK 9. ÖLÜM YILINDA ANILACAK

Türk Halk Müziği’nin önemli isimlerin Halk Ozanı merhum Ali Ekber Çiçek, 9. ölüm yılında mezarının bulunduğu Edremit’te törenler ile anılacak. Edremit Belediyesi tarafından Çiçek için 26 Nisan Pazar günü Tahtakuşlar Mahallesi’nde ki mezarı başında ve Güre İskelesinde anma programı düzenlenecek.   Türk Halk Müziği’nin unutulmaz isimlerinden Halk Ozanı Ali Ekber Çiçek, ölümünün 9. yılında Edremit […]

ALİ EKBER ÇİCEK 9. ÖLÜM YILINDA ANILACAK
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Türk Halk Müziği’nin önemli isimlerin Halk Ozanı merhum Ali Ekber Çiçek, 9. ölüm yılında mezarının bulunduğu Edremit’te törenler ile anılacak. Edremit Belediyesi tarafından Çiçek için 26 Nisan Pazar günü Tahtakuşlar Mahallesi’nde ki mezarı başında ve Güre İskelesinde anma programı düzenlenecek.

 

Türk Halk Müziği’nin unutulmaz isimlerinden Halk Ozanı Ali Ekber Çiçek, ölümünün 9. yılında Edremit Belediyesi tarafından düzenlenen törenler ile sevenleri ve dostları tarafından anılacak. 26 Nisan 2015 pazar günü ilk tören saat 10.30’da Tahtakuşlar Mahallesi kabristanlığında ki anıt mezarının başında yapılacak. Mezarlıkta ki anmanın ardından Tahtakuşlar Köy Konağında hayır yemeği verilecek. Akşam ise saat 18.00’de ise Güre Mahallesi İskele Meydanında ki programda Türk Halk Müziği sanatçıları Bahattin Turan, Zeki Çiçek, Adil Yıldız ve Edremit Belediyesi Türk Halk Müziği Yurdun Sesi Korosu tarafından ünlü sanatçının türküleri seslendirilecek. Edremit Belediye Başkanı CHP’li Kamil Saka, “Ali Ekber Çiçek büyük bir üstat, aynı zamanda bizim kıymetli bir hemşerimiz, dostumuz, yoldaşımızdı. Onu unutmadık ve unutturmayacağız. 26 Nisan Pazar günü düzenleyeceğimiz anma programına tüm sevenlerini ve türkü dostlarını bekliyoruz” dedi.

 

Hüseyin EROĞLU

 

 

 

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.