" />
USD
3,6872
EURO
4,3402
ALTIN
151,3492

AYVALIK  ESNAFI YAZ  SEZONUNA HAZIR

Ayvalık Bit Pazarı sezonu açtı. 2007 den beri faaliyet gösteren organizasyon bu yıl da iddialı. Ankara İstanbul dan sonra Türkiye’nin en iddialı pazarı olduğunu söyleyen Ayvalık Bit Pazarı her Cumartesi Finansbankın iki sokak arkasında kuruluyor. Sayıca büyükşehirlerdeki kadar esnaf olmasa da kalite olarak üçüncü sıradalar.Ayvalık ev kadınları evlerinde kullanmadıkları eski eşyaları satabiliyorlar. Ayrıca Ayvalık esnafı […]

AYVALIK  ESNAFI YAZ  SEZONUNA HAZIR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Ayvalık Bit Pazarı sezonu açtı.

2007 den beri faaliyet gösteren organizasyon bu yıl da iddialı. Ankara İstanbul dan sonra Türkiye’nin en iddialı pazarı olduğunu söyleyen Ayvalık Bit Pazarı her Cumartesi Finansbankın iki sokak arkasında kuruluyor. Sayıca büyükşehirlerdeki kadar esnaf olmasa da kalite olarak üçüncü sıradalar.Ayvalık ev kadınları evlerinde kullanmadıkları eski eşyaları satabiliyorlar. Ayrıca Ayvalık esnafı da yer alıyor. Komşu il ve ilçelerden gelen esnaflar sabah 09:00 itibariyle yerlerini alıyorlar. Yazın çok yoğun zamanlarda Midilli hatta Hollanda’dan bile tezgah açanlar olduğunu söylendi. Ayvalık Bit Pazarının kurulması ile birlikte Ayvalık’da Antikacı esnafının arttığı ve şu an itibari ile 30-35 sayısına ulaştıklarını söylüyorlar. Bu potansiyel bir ilçe için Türkiye’de birinci olmalarını sağlıyor. Üstelik esnaflar sezonluk değil yaz kış açık dükkanlardan oluşuyor. Bir iddiaları daha var. Bu güçleri ile sektörlerinde İzmir’den daha iyi konumda olduklarını söylüyorlar.Bu sezondan beklentileri yüksek. Ekonomik kriz, kentin bazı altyapı sorunları olmasına rağmen kaliteli yerli turisti bölgeye çekerek işlerinin iyi olacağını düşünüyorlar. Çok antikacı-eskici , çok ürün demek ve çok çeşit de çok turist demek. Felsefeleri böyle. Ayvalık’ın tarihi kültürel yapısı ile çok uyumlu bir pazar. Bu da sadece Bit pazarı için gelen turist sayısını gün be gün arttırıyor. Gelmişken Eski kenti gezmek ve Ayvalık’ın yerel tatlarını tatmak, Ayvalık ürünü yiyeceklerden almak bu gezinin daha keyifli olmasını sağlıyor. Bu da Ayvalık’ın kaliteli turist için çekim merkezi olmasını sağlıyor. Ayvalık Bit Pazarı ve Antikacıları için sezon Nisan ayı ile başlayıp Kasım ayında bitiyor. Yine yılbaşı, sömestr tatili gibi kısa kış tatilleri de sezonun düşük olduğu aylarda esnafı rahatlatıyor.

Ayvalık Esnafları arasında  bulunan İstanbul saatçilik  yeni yerinde hizmet  vermeye başladı .25 Yıldır  Saat Tamiri ve satışı yapan İstanbul  saatçilik  Mustafa  kemal paşa caddesi üzerindeki  yeni yerine geçti . Her marka  saatin  ve malzemelerinin satıldığı   Tamirlerin  ise  garantili yapıldığı  bir saatçiniz   olarak hizmetine devam ediyor .Esnaflarımıza bol kazançlar diliyorum .

Yüksel Kalkan

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.