" />
USD
3,6782
EURO
4,3318
ALTIN
151,5556

BU VİCDANSIZ YADA VİCDANSIZLAR KİMLER

Burhaniye Öğretmenler Mahallesi Muazzez Tuna Caddesinde boş bir arsaya yoğurt kovası içinde zehirli et koyan vicdansız kişi yada kişilere mahalle halkı tepkili. Burhaniye de sokak hayvanlarının bakımları ve tedavileri için merkezi Almanya da bulunan Taro Germany Derneği ile Burhaniye Belediyesi birlikte mücadele ederken bazı vicdansızlar ise bu hayvanları zehirlemekten geri kalmıyorlar. Yasalar ile korunma altına […]

BU VİCDANSIZ YADA VİCDANSIZLAR KİMLER
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Burhaniye Öğretmenler Mahallesi Muazzez Tuna Caddesinde boş bir arsaya yoğurt kovası içinde zehirli et koyan vicdansız kişi yada kişilere mahalle halkı tepkili.

Burhaniye de sokak hayvanlarının bakımları ve tedavileri için merkezi Almanya da bulunan Taro Germany Derneği ile Burhaniye Belediyesi birlikte mücadele ederken bazı vicdansızlar ise bu hayvanları zehirlemekten geri kalmıyorlar. Yasalar ile korunma altına alınan sokak hayvanlar işi ilçenin hemen her yerinde su ve mama kabı bulundurulmasına rağmen bunlardan bile rahatsız olan kişiler bu kapları bile kırmaları hayvanları zehirlemelerine tepkiler her geçen gün büyüyor.

23 Nisan akşam Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğüne yapılan ihbarı değerlendiren Sağlık İşleri Müdürü Murat Bektaş, Veteriner Hekim Emrah Güleç ve nöbetçi zabıta ekibi zehirlenmelerin yapıldığı yer olan Muazzez Tuna Caddesinde boş bir arsaya yoğurt kovası içinde içerisinde mavi renkli , muhteviyatı belirlenemeyen sıvı ile karıştırılmış tavuk kemikleri ve et parçalarını bulmaları üzerine emniyet ekiplerini bilgilendirip ilgili zehiri başka sokak hayvanlarının yememesi için yakarak imha ettiler.

Sağlık işleri Müdürü Murat Bektaş” Bu hayvanları zehirlemek yerine Belediyemizi aramaları halinde biz bu hayvanları barınağımıza götürüp hem tedavilerini yapar hem de bakımlarını sağlardık. Kaldı ki zehirlenen köpeklerden birisinin sahipli olduğunu gördük. Müdürlüğümüz ve zabıta ekiplerimiz bu olayın aydınlatılması için gerekli çalışmaları yaparak bu kişi yada kişileri tespit ederek gerekli cezayı almalarını sağlayacaktır” dedi.

Şenol Torlak

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.