" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

BURHANİYE’DE ÖZEL SPORCULARIN HEDEFİ AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU

Burhaniye’de, 17-20 Nisan tarihleri arasında Adana’da yapılan Özel Sporcular Türkiye Atletizm Şampiyonasına katılan Özel Sporcular rekor kırdı. 8 Eylül stadında haftanın 5 günü çalışan sporcuların hedefi Avrupa şampiyonluğu. Adana’daki Türkiye Şampiyonasına katılan Özel Sporcular, Antrenörleri Deniz Erenoğlu öncülüğünde bir yıldan bu yana yaptıkları çalışmaların sonucunu aldı. Sevim Demircan, 400 metre de ve disk atmada Türkiye […]

BURHANİYE’DE ÖZEL SPORCULARIN HEDEFİ AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Burhaniye’de, 17-20 Nisan tarihleri arasında Adana’da yapılan Özel Sporcular Türkiye Atletizm Şampiyonasına katılan Özel Sporcular rekor kırdı. 8 Eylül stadında haftanın 5 günü çalışan sporcuların hedefi Avrupa şampiyonluğu.
Adana’daki Türkiye Şampiyonasına katılan Özel Sporcular, Antrenörleri Deniz Erenoğlu öncülüğünde bir yıldan bu yana yaptıkları çalışmaların sonucunu aldı. Sevim Demircan, 400 metre de ve disk atmada Türkiye rekoru kırarken, Muhsine Gezer de, 1500 metre ve 3 adım atlama da birinciliğin sahibi oldu. Özkan Karayel ise, 3000 metre erkeklerde ve cirit atma da ikinci oldu. Elif Çağlar ise, otistik bayanlar da 100 metre ve gülle atmada Türkiye üçüncüsü oldu. Burhaniyeli sporcular, haftanın 5 günü 8 Eylül stadında çalışmalarını sürdürüyorlar. Hedeflerinin yüksek olduğunu anlatan Antrenör Deniz Erenoğlu” Adana da yapılan Türkiye Özel Sporcular Atletizm Şampiyonasına 4 sporcu ile çağrıldık. Otistik bayanlar da, 100 metre ve gülle atmada Türkiye üçüncülüğü aldık. Cirit atma ve 3 adım atlama da, mental erkeklerde Türkiye ikinciliği aldık. 1500 metre ve 3 adım atlama branşlarında bayanlar da Türkiye birinciliğini aldık ve Türkiye rekoru kırdık. Ayrıca, 400 metre disk atmada gene mental bayanlarda Türkiye şampiyonu olduk ve Türkiye rekoru kırdık. Yaklaşık 1 yıldır çalışmalarımız devam etmekte. Haftanın 5 günü antrenmana giriyoruz. Çocuklarımızla, hedefimiz 2016 Rio paralimpiglerde koşmak, ülkemizi temsil etmek etmek. Türk bayrağını göklerde dalgalandırmak. Umarım hedefimize en kısa sürede ulaşırız” dedi. Sporculardan Sevim Demircan,” Adana da yapılan yarışmalarda 400 metre ve diskte Türkiye rekoru kırdım. Hedefim yurt dışına gitmek ve orada yarışları kazınmak” derken, Muhsine Gezer de,” Adana de yapılan yarışmalarda 1500 metre de ve 3 adım atmada birinci oldum ve Türkiye rekoru kırdım. Hedefim Türk milli formayı giymek” dedi. Özkan Karayel de,” Adana da yapılan yarışmalarda Türkiye ikincisi oldum 3000 metre de. Cirit atmada da ikinci oldum. Hedefimiz yurt dışına gitmek ve ülkemizi temsil etmek” dedi.(İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.