" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

GENEL-İŞ BALIKESİR ŞUBESİ’NDEN 1 MAYIS AÇIKLAMASI

DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Ahmet Arsan, 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle bir açıklama yaptı. Tüm emekçilerin İşçi Bayramını kutlayan Şube Başkanı Arsan bu yıl Edremit’te ki kutlamalara katılacaklarını belirterek Edremit Şehit Hamdibey Meydanı’nda yapılacak olan etkinliklere davet etti. DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Ahmet Arsan, Emek ve Dayanışma günü olarak […]

GENEL-İŞ BALIKESİR ŞUBESİ’NDEN 1 MAYIS AÇIKLAMASI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Ahmet Arsan, 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle bir açıklama yaptı. Tüm emekçilerin İşçi Bayramını kutlayan Şube Başkanı Arsan bu yıl Edremit’te ki kutlamalara katılacaklarını belirterek Edremit Şehit Hamdibey Meydanı’nda yapılacak olan etkinliklere davet etti.

DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Ahmet Arsan, Emek ve Dayanışma günü olarak kutlanan 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle bir açıklama yaparak, tüm emekçilerin gününü kutladı. Genel-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Ahmet Arsan, yaptığı açıklamada, 1 Mayıs’ın sömürüsüz, baskısız, insan onuruna yaraşır bir yaşam için taleplerin haykırılacağı gün olduğuna dikkat çekerek “Bizler, bu ülkenin; işçileri, esnafları, işsizleri, çiftçileri, kamu emekçileriyiz. Bizler, insanların açlıktan ölmediği; çocukların savaşlar sonucunda anasız-babasız kalmadığı bir dünya için; esnek, güvencesiz çalıştırmaya karşı, kıdem tazminatının yok edilmesine, taşeronlaşmaya, güvencesiz çalışmaya ve iş cinayetlerine karşı mücadele ediyoruz. Bizler, ülkemizde ve dünyada barışın, kardeşliğin, adaletin ve dayanışmanın hüküm sürmesi için Genel-İş Sendikası olarak 1 Mayıs’ta alanlardayız. Barış için, özgürlük için, demokrasi için, ekmek için, daha güzel bir dünyada, insan onuruna yaraşır bir yaşam için birlikteyiz. Emekçilerimizin birlik, mücadele ve dayanışma günü olan, emeğin bayramı olan, 1 Mayıs tüm emekçilerimize kutlu olsun. Hep birlikte barış içinde, kardeşçe kutlamak için yarın (bugün) saat 10.30’da Edremit Vergi Dairesi önünde buluşalım” dedi.

Tuncay Ayklan

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.