" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

NARLI’LILAR HİZMET BEKLİYOR

Geçtiğimiz pazar günü Edremit’imizin eski köyü, yeni mahallesi Narlı’da geleneksel köy hayırı vardı. Arkadaşım Nigar (Narlı’nın eski öğretmenlerinden) ve Radife hanımla gittik. Bizi köyün genç muhtarı Ali ÇATAN karşıladı. Her yer tertemiz yıkanmış pırıl pırıl. Masalar düzenli, kazanlar dizilmiş. Muhtarımızla yaptığımız görüşmede; Atatürk Anıtı Meydanı’na ve Narlı’nın içine 2000 m2 taş döşediklerini, sosyal çalışmalar ve […]

NARLI’LILAR HİZMET BEKLİYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Türkan ÖZDEMİR

Geçtiğimiz pazar günü Edremit’imizin eski köyü, yeni mahallesi Narlı’da geleneksel köy hayırı vardı. Arkadaşım Nigar (Narlı’nın eski öğretmenlerinden) ve Radife hanımla gittik. Bizi köyün genç muhtarı Ali ÇATAN karşıladı. Her yer tertemiz yıkanmış pırıl pırıl. Masalar düzenli, kazanlar dizilmiş. Muhtarımızla yaptığımız görüşmede; Atatürk Anıtı Meydanı’na ve Narlı’nın içine 2000 m2 taş döşediklerini, sosyal çalışmalar ve geleneksel hayırlarını yaptıklarını (bu arada 7 sene bu hayırlar yapılmamış, yeni muhtar gelene kadar), Narlı için imkan el verdikçe pek çok projeyi yapmayı istediklerini söyledi. Çocuk parkı, gençlere sportif faaliyetleri için gençlik ve spor merkezi gibi.

 

Belediye Başkanı Kamil SAKA, başkan yardımcıları Mehmet ERTAŞ, Fatma ÖZGİRGİN, CHP İlçe başkanı Enver ENLİGÜN, Akçay muhtarı Pınar AVCI ve çok sayıda misafirin katıldığı hayırda bizi Narlı’nın eşraflarından Şehnaz anne ve kızı, eski Edremit Belediye şoförlerinden Kadir beyin eşi Elif hanım misafir etti.

Köy hanımlarıyla birlikte yaptığımız sohbette; köylerinin mallarının Büyükşehir’e gittiğini, buna karşılık hizmetin gelmediğini, sağlık ocağına sadece haftada bir doktor geldiğini, ebe- hemşirenin olmadığını, gençlere ve hanımlara spor aletleri, çocuk parkı istediklerini, sularının 5 sene bedava olacağı vaadi verildiği halde hemen seçim sonrası su saati bağlandığını, sularını da ancak çeşme ağızlarına bez bağlayarak içebildiklerini ( ayrıca tahlil edilmesini istiyorlar), yeni araç istediklerini, sefer sayısının artması ve kart sisteminin getirilmesi gibi dilekleri var. Yani; bir dokun bin ah işit misali. ” Biz mahrumiyet yaşıyoruz. Edremit’in en uzak mahallesiyiz. Çok malımız vardı, şimdi o da yok. Biz, hizmet istiyoruz” diyorlar.

 

Onları dinleyince hak vermemek imkansız. Bu arada Narlı’nın manzarası bir harika. Elif hanımın mutfağı bu manzaraya hakim. Beni davet ediyorlar, bir gün Şehnaz anneye misafir olacağım inşallah.

 

Ama Büyükşehir lütfen Narlı’ya acilen hizmet götürün. Ne de olsa zengin gelirleri size geçti. İstemek hakları değil mi ya?

 

SERAP HANIMIN BOŞNAK BÖREĞİ

 

Serap hanımı Murat ve Mücella hanımın Gönül Pastanesi’nde tanıdım. Tam bir pasta börek yani hamur işi sevdalısı. Anlatırken adeta gözlerinin içi parlıyor. Kendisi 10 yaşında evladı olan bir anne. Bosna Hersek’li. ” 101 çeşit Boşnak Böreği var, sipariş oldukça yapıyoruz. Çok beğeniliyor” diyor. Bütün amacı Çıraklık Eğitimi’nde ustalık belgesi almak. Ve Gönül Pastanesi’nden Akçaylılara nefis lezzetleri tattırmak.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.