" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

BURHANİYE ÇİFTÇİ MALLARI KARIŞTI

Burhaniye Çiftçi Malları yeni yönetimi göreve geldiği günden itibaren  korucunun ücretsiz izine çıkarılması çalışanlar tarafından protesto edildi. Burhaniye Çiftçi Malları yeni yönetimi tarafından Ay süreli olarak ücretsiz izine çıkarılmalarına koruculardan tepki geldi. Göreve geldiklerinde daha iyi hizmet vereceklerini iddia edenlerin önce gece vardiyasını kaldırmaları, ardından da Çalışandan 11 kişinin ücretsiz olarak 2 izin verilmesine karşılık […]

BURHANİYE ÇİFTÇİ MALLARI KARIŞTI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Burhaniye Çiftçi Malları yeni yönetimi göreve geldiği günden itibaren  korucunun ücretsiz izine çıkarılması çalışanlar tarafından protesto edildi.

Burhaniye Çiftçi Malları yeni yönetimi tarafından

Ay süreli olarak ücretsiz izine çıkarılmalarına koruculardan tepki geldi. Göreve geldiklerinde daha iyi hizmet vereceklerini iddia edenlerin önce gece vardiyasını kaldırmaları, ardından da

Çalışandan 11 kişinin ücretsiz olarak 2 izin verilmesine karşılık bir basın toplantısı düzenleyen korucular, “ hakkımızı sonuna kadar arayacağız” dediler. İstifa eden eski başkan Ali Yaramış’ı yanlarına alarak bir basın açıklaması yaptı. Korucular adına konuşan eski başkan Ali Yaramış yaptığı açıklama şunları söyledi. “ benden sonra göreve gelen arkadaşlar “ biz daha iyisini yapacağız diyerek geldiler. Ancak, çok kısa bir süre geçmesine rağmen daha iyisini değil, daha kötüsünü yapmaya başladılar. Öncelikle gece vardiyalarını kaldırdılar. Çalışan korucu arkadaşları 8 saat üzerinden çalıştırmaya başladılar. Sanıyorum bu gece vardiyası birilerini rahatsız etti. Ve vardiya kaldırıldı. Böylece 8 saate düşürülen calışma saatleri nedeniyle koruma arkadaşlar gece çalışması yapmıyor. Geceleri ise zeytinlikler arasına koyun süreleri giriyor. Yani kısacası çobanlara yol veriyorlar. Çobanlar bu çalışma süresi nedeniyle rahatladı. Ancak, köylülerin tepkisi başladı. Bu tepki ise koruma paralarını ödememekle gün yüzüne çıktı. Köylülerin koruma ücretlerini ödememeleri üzerine ekonomik sıkıntıya düşen çiftçi malları yönetimi çareyi ise 11 işçiyi 2 ay ücretsiz izine çıkartmakta buldular. Oysa benim döneminde 8 aylık koruma maaş ve sigorta paralarını ayırmıştım. Şimdi bu dönemin ilk aylarında böyle sorunlar çıkmaya başladığında vatandaş Çiftçi Malları Başkanı ile görüşmek istediğinde bu görüşmeyi sağlayamıyor. Açıkçası kimsenin başkan ile muhatap olmasını istemiyorlar” dedi.

BİZİ ÇIKARDILAR BAŞKALARINI ALDILAR

İşlerini en iyi şekilde yaptıklarını iddia eden ve süresiz izine çıkarılan içlerden bazıları, “ 11 arkadaşımızı ücretsiz izine çıkardılar. Ancak, bize izin verirken 3 kişiyi işe almalarına bir anlam veremedik. Yine yasal olmayan bir memur arkadaşı da hiç bir etkisi olmadan araziye göreve çıkardılar. Silahsız ve savunmasız olarak görev yapılması isteniyor. Yine korumaların yakaladıkları hayvanları araziye salmaları da yasal olmayan işlerin başında geliyor. Oysa sahipsiz eşekleri normal şartlarda satmaları gerekirken, yakalanan eşek ve diğer hayvanları tekrar araziye salıyorlar diyen korumalardan biri, bu güne kadar Ali Yaramış döneminde tüm maaşlarımızı eksiksiz olarak aldık. Sigorta primlerimiz eksiksiz olarak yatırıldı. Burada yanlış olan bir şey geçici olarak işe alınan arkadaşlara dokunmayıp, kadrolu çalışanlara izin veriliyor” dediler.

Yaramış: “ madem bu görevi yapamayacaktınız neden yönetime geldiniz”

Ben 6 Nisan tarihinde görevimden istifa ettim. O günden bu güne yaklaşık 1 ay maaş ödediler. Oysa 2 aylık ücretsiz izine çıkarmaları özellikle evli arkadaşlarımızı son derece mağdur etmiştir. Özellikle iki çocuğu engelli bir arkadaşımızı ise çaresizliğe itmiştir. Ben Çiftçi mallarının ekonomik yapısını sisteme oturtmuştum. Nasıl bu kadar kısa sürede böylesine olaylar gelişti bende şaşırdım. Tüm korucu arkadaşlarımızın haklarını sonuna kadar savunacağımız, yol yakınken bu arkadaşların izinlerinin kaldırılıp işe dönmelerini bekliyorum” dedi.

Şenol Torlak

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.