" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

EDREMİT’TE 1 MAYIS ŞÖLENİ

Edremit’te 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü şölen havasında kutlandı. Bayrağını, Pankartını alan Sendika, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri toplanma yeri olan Edremit Vergi dairesi önüne koştu.   Düzenleme komitesi koordinesinde kortej oluşturan kuruluşlar Sloganlar eşliğinde Azerbeycan Bulvarından Şehit Hamdibey Meydanında kadar yürüdüler. Yürüyüşe Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, CHP Milletvekili adayları Mehmet […]

EDREMİT’TE 1 MAYIS ŞÖLENİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit’te 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü şölen havasında kutlandı. Bayrağını, Pankartını alan Sendika, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri toplanma yeri olan Edremit Vergi dairesi önüne koştu.

 

Düzenleme komitesi koordinesinde kortej oluşturan kuruluşlar Sloganlar eşliğinde Azerbeycan Bulvarından Şehit Hamdibey Meydanında kadar yürüdüler.

Yürüyüşe Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, CHP Milletvekili adayları Mehmet Tüm, Namık Havutça ve Ensar Aytekin’de katıldı.  CHP ve HDP’nin yoğun kalabalıkla katıldığı kutlamalarda DEV-LİS, Devrimci Liseliler’in Sessiz yürüyüş ve oturma ve Birleşik Haziran Hareketi’nin eylemleri dikkat çekti.

 

Polis, meydana girişte oluşturduğu arama noktalarında grupları aranarak miting alanına aldı. Örgütlerin miting alanında yerlerini alamsının ardından Metin Tuncer’in okuduğu şiir eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu. DİSK adına Emin Nadir Zeybel ve KESK adına ise Bülent Coşan ve Nemciye Tütengül’ün beraber yaptıkları konuşmaların ardından türküler ve folklor gösterileri ile kutlamalar son buldu.

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.