HAYDİ KAMPA

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

HAYDİ KAMPA

Burhaniye Belediyesi uzun yaz tatilinde öğrenciler için yaz kampı projesini başlatıyor. Tamamen tarıma yönelik olacak kampta ayrıca öğrenciler için müzik dinletileri, halkoyunları, tiyatro drama gibi çeşitli kurslar da verilecek.

Tarım ve tarıma dair her konunun, yeni nesil çocuklara gösterilmesi, yediğimiz ürünlerin hangi aşamalardan geçerek sofralara geldiğinin bilincinin oluşturulması adına Tarım Yaz Kampı projesini Burhaniye’de uygulamak isteyen Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal bu konu hakkında çalışmalara başladı. 12-15 yaş aralığında öğrencilerin katılabileceği kampta,  tarıma yönelik ekme, biçme, toplama ve hatta satış aşamalarının tamamını öğrenciler yapacak. Yaz Kampı olarak planlanan proje kapsamında çocuklar kendileri için belirlenen yerde kalacaklar ve belirlenen arazide tarımsal faaliyetlerini sürdürecekler. Proje kapsamında 15 Haziran- 30 Ağustos tarihleri arasında, 10 gurup şeklinde toplamda 200 öğrencinin kampa katılımı amaçlanırken Belediye Başkanı Necdet Uysal proje hakkında “Belediyemiz sosyal sorumluluk projesi kapsamında tamamen çocuklarımıza yönelik bir proje düşündük. Günümüzde çocuklarımız, bilgisayara bağımlı bir şekilde, dış dünya ile bağlantısını sanal ortamdan kurmaktalar. Biz bu projeyle geleceğimiz olan çocuklarımızın hem boş zamanlarını değerlendirmeleri hem de tarımsal üretim hakkında bilgi sahibi olmalarını hedefliyoruz. Tarımsal faaliyetlerin yanı sıra yüzme, halkoyunları, tiyatro-drama gibi kurslar verilerek müzik dinletileri ve sportif faaliyetlerde de bulunabilecekler” dedi. Tarım için uygun arazinin belirlendiğini ve çocukların konaklayacakları yerin, koşulların oluşturulduğunu bildiren Belediye Başkanı Necdet Uysal “çocuklarımız bu kamp ile aktif hayata katılabilecekleri gibi, bunun yanında meşguliyet kazanacaklar, yeşil alan kültürleri gelişecek en önemlisi sağlıklı bir ortamda zaman geçirerek toprak ile tanışacaklar” dedi.

Şenol Torlak

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.