" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

TÜRKİYE’NİN ENLERİ KARESİ’DE BULUŞTU

Karesi Belediyesi bünyesinde kurulan Karesispor, basketbol dalında 30 Nisan, 2-3 Mayıs tarihlerinde düzenlediği “Karesi Basketbol Kuruluş Turnuvası” ile camiada “bende vardım” dedi. Basketbolun geleceği gençler, Karesispor’un galasında bir araya geldi.   Türkiye’nin önde gelen takımları; Fenerbahçe Ülker, Darüşşafaka Doğuş, Bandırma Kırmızı basketbol takımlarının katıldığı turnuvaya OnHann Hotel’de düzenlenen Gala damga vurdu. Karesispor tarafından dört gün […]

TÜRKİYE’NİN ENLERİ KARESİ’DE BULUŞTU
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Karesi Belediyesi bünyesinde kurulan Karesispor, basketbol dalında 30 Nisan, 2-3 Mayıs tarihlerinde düzenlediği “Karesi Basketbol Kuruluş Turnuvası” ile camiada “bende vardım” dedi. Basketbolun geleceği gençler, Karesispor’un galasında bir araya geldi.

 

Türkiye’nin önde gelen takımları; Fenerbahçe Ülker, Darüşşafaka Doğuş, Bandırma Kırmızı basketbol takımlarının katıldığı turnuvaya OnHann Hotel’de düzenlenen Gala damga vurdu. Karesispor tarafından dört gün boyunca ağırlanan genç oyuncular birbirlerini yakından tanıma imkanı buldu. OnHann Hotel’de düzenlenen Kuruluş Galası’na Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesispor Başkanı Ahmet Ayan, Ak Parti Karesi İlçe Başkanı Kemal Aydemir ve turnuvada maça çıkan takımların oyuncuları katıldı.
TÜRKİYE’YE ADIMIZI VİZYONUMUZLA
DUYURMAK İSTİYORUZ

Karesi Belediyesi olarak spora destek olmayı amaçlayan bir başkan olduğunu belirten Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “30 Nisan, 2-3 Mayıs tarihlerinde Karesispor basketbol takımının kuruluşunu Türkiye’ye duyurmak, vizyonumuzu ortaya koymak ve basketbol camiasına yapmak istediklerimizin mesajını vermek adına turnuvayı düzenledik.

Basketbolun bizde ayrı bir yeri var çünkü salon sporları Balıkesir’in geninde var. Büyük kulüplerimizi Balıkesir’e davet ediyoruz. Spor dallarımızla Balıkesir’imizi tanıtmak istiyoruz. Basketbolda zekiliğin çevikliğin etkili olduğunu izlediğim maçlarda gördüm. Basketbola yaptığımız desteği değerlendirmek adına Türkiye’nin en iyi takımlarının aramızda olduğu için gururluyuz. Balıkesir’e yeniden gelmenizi diliyorum” dedi.

BAŞ ANTRENÖRLER TURNUVAYI DEĞERLENDİRDİ

Karesispor baş antrenörü Anıl Uyanık, ‘Karesispor olarak basketbolda ciddi anlamda Türkiye’de varlığımızı hissettirmek istiyoruz. Karesi yıldızını, imasıyla, prestijiyle Türkiye çapında ortaya koymak istiyoruz. Spora desteklerinden dolayı Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a teşekkür ederim’ dedi.

Bandırma Kırmızı baş antrenörü Menderes Gümüşdal, ‘Turnuvayı düzenlediğiniz için çok memnun kaldık. Uzun yıllardır Türkiye çapında gençler kategorisinde böyle bir organizasyon düzenlenmemişti. Organizasyon sayesinde basketbolun dışında dört takımın dostluk kazanmasını sağladınız’ dedi.

Darüşşafaka Doğuş baş antrenörü Hasan Serbest “Gençlere bu kadar değer verilen bir turnuvayı ilk defa görüyoruz. Bu başarı sizin ve ekibinizin başarısı her şey için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Fenerbahçe Ülker baş antrenörü Metin Ağırbaşoğlu “Uluslararası organizasyonlar dahil hayatımda ilk defa böyle bir organizasyon görüyorum. Gençlerin birbirileri ile kaynaması için her şey  düşünülmüş. Türkiye şampiyonası öncesinde böyle turnuva bizim içinde çok faydalı oldu. Burada harcanan tüm emekler için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Tayyar Toprak

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.