“AKIL DEFTERİ” AYVALIKLILARI BÜYÜLEDİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

“AKIL DEFTERİ” AYVALIKLILARI BÜYÜLEDİ

Ayvalık Belediyesi’nin ana sponsorluğunu üstlendiği 6. Ayvalık Tiyatro Festivali çerçevesinde her akşam Sanat Fabrikasında farklı bir oyun Ayvalıklılarla buluşuyor.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’i temsilen Sanat Fabrikasında hazır bulunan belediye meclis üyesi Nusret Taşan oyuncuları ve tiyatro festivali, düzenleme komitesini tebrik etti.

Sanat Fabrikasında sahnelenen “Akıl defteri” adlı tiyatro sanatseverlerden yoğun ilgi gördü. Salonda oturacak yer kalmayınca bazı vatandaşlar oyunu ayakta izlemek zorunda kaldı.

Sanat Fabrikasında sahnelenen oyunda Levent Ulukut’un ve Gülay Toprak rol alıyor.

Jean-Claude  Carriere yazdığı, Esen Özman’ın dilimize çevirdiği ve  oyunun yönetmenliğini Levent Ulukut, yardımcı yönetmenliğini ise Rüçhan Gürel üstleniyor.

Ayvalıklılarla buluşan oyunun konusu kısaca şöyle;

“Akıl defteri ile hayatına giren kadınların çetelesini tutan ve bununla övünen hukuk danışmanı Jean Jacques, iş hayatındaki maddi durumunun kendisine sağladığı olanaklarla günü birlik ilişkiler üzerine kurulu bir hayat sürmektedir.

Bir sabah aniden Jean Jacques’in dairesine giren;  sade, rahat, vurdumduymaz ve özgürlüğüne düşkün olan Susanne da acaba bu malum deftere dahil olacak mı, olmayacak mı?”

Yüksel Kalkan

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.