" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

EDREMİT MYO REKTÖRLÜK KUPASINDA İKİNCİ OLDU

Edremit Meslek Yüksekokulu erkek futbol takımı 11 fakülte ve 21 meslek yüksekokulun katıldığı Rektörlük Kupasında büyük bir başarı elde ederek ikinci oldu. Edremit Meslek Yüksekokulu erkek futbol takımı 11 fakülte ve 21 meslek yüksekokulun katıldığı Rektörlük Kupasında ilk tur grubunda oynadığı 4 maçtan da galip ayrılarak grup birinciliği ile çıktığı çeyrek finalde Necatibey Eğitim Fakültesini […]

EDREMİT MYO REKTÖRLÜK KUPASINDA İKİNCİ OLDU
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit Meslek Yüksekokulu erkek futbol takımı 11 fakülte ve 21 meslek yüksekokulun katıldığı Rektörlük Kupasında büyük bir başarı elde ederek ikinci oldu.
Edremit Meslek Yüksekokulu erkek futbol takımı 11 fakülte ve 21 meslek yüksekokulun katıldığı Rektörlük Kupasında ilk tur grubunda oynadığı 4 maçtan da galip ayrılarak grup birinciliği ile çıktığı çeyrek finalde Necatibey Eğitim Fakültesini (N.E.F.) 1-1 biten normal süre ve uzatmaların ardından penaltılarda 5-4 yenerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde ise Mimarlık-Mühendislik Fakültesi futbol takımını 0-0 biten normal süre sonrası penaltılarda 4-2 yenerek final maçı oynamaya hak kazandı. Oldukça çekişmeli geçen final müsabakasında Balıkesir Meslek Yüksekokuluna 1-0 kaybederek Rektörlük Kupasında 2. Oldu.
Edremit M.Y. O. Müdürü Doç. Dr. Mehmet Oğuzhan İlban sporda elde edilen başarıların kalıcı ve iz bırakan başarılar olduğu ve ancak birlik ve beraberlikle elde edilebildiğini, ama elde edilen bu başarıdan ziyade bu süreçte gençlerimizin zararlı alışkanlıklardan uzak durmasının sağlanmış olmasının çok önemli olduğunu söyledi. Edremit Belediyesi ve forma sponsoru Özdemir A.Ş. yetkililerine teşekkür eden İlban, yüksekokul olarak tüm paydaşlarla ilişkilerinin geliştiği ve iletişimin etkileri olarak bu başarıların geldiğini, okul olarak ahenkli bir çalışma ortamı oluştuğunu ve bu başarılarının daha da artacağını belirtti. Ayrıca futbol takımını çalıştıran Mekatronik Bölümü Öğretim Görevlisi Mehmet Algil, Teknisyen Ümit Savur ve 24 kişilik bir ekipten oluşan futbol takımı öğrencilerine göstermiş oldukları başarıdan ve katkılardan dolayı da teşekkür etti. Futbol takımı çalıştırıcıları Mehmet Algil ve Ümit Savur bu turnuvada Susurluk M.Y. O. , Bandırma SYO, Dursunbey MYO, İlahiyat Fakültesi, Necatibey Eğitim Fakültesi ve son olarak da Mimarlık Mühendislik Fakültesini geçtiklerini fakat finalde gönüllerinden geçen kupayı alamadıklarını belirterek, seneye bu takımla üniversite şampiyonluğunu hedeflediklerini belirttiler.(İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.