" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

KARESİLİ ÇOCUKLAR ASIRLIK OYUNLARLA BÜYÜYOR

Karesi Belediyesi’nin de ortaklarından olduğu Karesi Çocuk Oyunları Şenliği başladı. Çocuklar proje sayesinde mendil kapmaca, yağ satarım bal satarım, tombik, yakan top, dokuz taş gibi oyunları öğreniyor. Karesi Belediyesi’nin de ortaklarından olduğu ve “Çık Dışarıya Oynayalım” sloganıyla düzenlenen Karesi Çocuk Oyunları Şenliği başladı. 4 ile 8 Mayıs tarihleri arasında Karesi İlçe müsabakalarının gerçekleştirileceği Karesi Çocuk […]

KARESİLİ ÇOCUKLAR ASIRLIK OYUNLARLA BÜYÜYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Karesi Belediyesi’nin de ortaklarından olduğu Karesi Çocuk Oyunları Şenliği başladı. Çocuklar proje sayesinde mendil kapmaca, yağ satarım bal satarım, tombik, yakan top, dokuz taş gibi oyunları öğreniyor.

Karesi Belediyesi’nin de ortaklarından olduğu ve “Çık Dışarıya Oynayalım” sloganıyla düzenlenen Karesi Çocuk Oyunları Şenliği başladı. 4 ile 8 Mayıs tarihleri arasında Karesi İlçe müsabakalarının gerçekleştirileceği Karesi Çocuk Oyunları Şenliği, Alparslan Türkeş Spor Kompleksi’nde başladı. Sanal dünyada hapsolmuş çocukları yeniden sokaklara kazandırmak ve gelenekleri yaşatmak adına başlatılan proje sayesinde çocuklar unutulmaya yüz tutmuş; mendil kapmaca, yağ satarım bal satarım, tombik, yakan top, dokuz taş gibi oyunları öğreniyor. 8 Mayıs’a kadar sürecek olan ilçe müsabakaları 14 Mayıs’ta Alparslan Türkeş Spor Kompleksi’nde yapılacak olan final ile son bulacak.

Tayyar Toprak

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.