" />
USD
3,7187
EURO
4,3717
ALTIN
153,2686

ÜÇ FİDAN EDREMİT’TE ANILACAK

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan,  idam edilişinin 43. yılında Cumhuriyet Halk Partisi Edremit İlçe Örgütü tarafından düzenlenen etkinlikler ile anılacak. 6 Mayıs 1972 tarihinde idam edilen dönemin öğrenci hareketi lideri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan Cumhuriyet Halk Partisi Edremit İlçe Gençlik Kolları tarafından düzenlenen “Anılarıyla dar ağacında üç fidan” konulu etkinlik […]

ÜÇ FİDAN EDREMİT’TE ANILACAK
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan,  idam edilişinin 43. yılında Cumhuriyet Halk Partisi Edremit İlçe Örgütü tarafından düzenlenen etkinlikler ile anılacak.

6 Mayıs 1972 tarihinde idam edilen dönemin öğrenci hareketi lideri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan Cumhuriyet Halk Partisi Edremit İlçe Gençlik Kolları tarafından düzenlenen “Anılarıyla dar ağacında üç fidan” konulu etkinlik ile anılacak. 6 Mayıs 2015 Çarşamba günü saat 20.30’da Akçay Mahallesi Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek olan etkinlikte üç fidanın öğrencilik döneminden arkadaşları Mete Ertekin ve Tuncer Sümer anılarını anlatacak. Özgün müziğin ünlü ismi Ali Altay’da ezgileri ile anma programında yer alacak. CHP Edremit İlçe Başkanı Enver Enligün, “Demokrasi şehitlerimiz Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı aramızdan ayrılışlarının 43. yılına anacağız. Tüm halkımızı Akçay Mahallesi’nde düzenlenecek olan anma programına davet ediyoruz” dedi.

Seda İldeniz

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.