" />
USD
3,6720
EURO
4,3162
ALTIN
151,7748

FOTOĞRAFA GÖNÜL VERENLER KAZDAĞLARINDA

İda Bilinci Derneği’nin organizasyonu ile Fotoğrafa gönül verenler, İda’da, Kazdağları’nda 3 gün boyunca  foto safari gerçekleştirdi. Fotoğraf gönüllüleri bu günlere denk düşen küçücük narin bedenleriyle bakılmaya doyulmaz, üzerine hayaller kurulan Dağın, İda’nın endemik türlerini fotoğrafladılar. Hoyratça, fütursuzca didiklenen, törpülenen dağın, İda’nın yerüstü zenginliğini vurgulamak, oksijen deposu bu bölgeye dikkat çekmek, tanıtmak, değerlerini bir kez daha […]

FOTOĞRAFA GÖNÜL VERENLER KAZDAĞLARINDA
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İda Bilinci Derneği’nin organizasyonu ile Fotoğrafa gönül verenler, İda’da, Kazdağları’nda 3 gün boyunca  foto safari gerçekleştirdi.

Fotoğraf gönüllüleri bu günlere denk düşen küçücük narin bedenleriyle bakılmaya doyulmaz, üzerine hayaller kurulan Dağın, İda’nın endemik türlerini fotoğrafladılar.

Hoyratça, fütursuzca didiklenen, törpülenen dağın, İda’nın yerüstü zenginliğini vurgulamak, oksijen deposu bu bölgeye dikkat çekmek, tanıtmak, değerlerini bir kez daha hatırlatmak üzere İda Bilinci Kültür Sanat Derneği tarafından “ Makro Endemikler ” İda’nın Sunusu, İnsanı, Işığı, Rengi başlığı altındaki projenin 7. ayağı olan Endemikler üzerine düşen ışığı bulma üzerine yine foto safari düzenledi. Hedef, İda’nın sunularını, kimliğini, kişiliğini irdelemek, incelemek  ve sunmak.

Sonuçların insanlarla buluşumu ise, tasarımını İhsan Ardal’ ın üstlendiği 2016 takvimi, öncesinde bir sergi ile gerçekleşecek.

1, 2, 3 Mayıs tarihlerinde İda, Kazdağları’ nda gerçekleştirilen Makro Endemikler foto safari projesine Kültür Bakanlığı ve Edremit Belediyesi destek verip katkı sağladılar.

Fotoğraf meraklıları tarafından ilgi gören foto safari boyunca fotoğrafçılar Kazdağları’nın endemik bölgelerinde fotoğraf avına çıktılar ve en güzel kareleri bulmaya çalıştılar.

“ Dağın, İda nın sunusu insanı, ışığı, rengi Foto safari 2 Makro Endemikler “ i düzenleyen İda Bilinci Kültür Sanat Derneği başkanı Çiğdem Gökçek, “çalışmanın bir başka yararının da projeye katılan tüm ekibin dikkat, konsantrasyon, arama, bulma ve paylaşma hassasiyetinin yüksek seviyede olması, hepimize örnek olacak mutluluk sebebidir. Tek benci davranışlar, uzun vadede Körfeze zarar verir…  “ diye konuştu.

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.