" />
USD
3,6654
EURO
4,3321
ALTIN
151,3252

OGAN CAN ADI AYVALIK’TA YAŞAYACAK

27 yaşında hayata veda eden oğullarının adını  Ogan Cemal Can Hayvan Tedavi Merkezi’nde yaşatıyorlar. Veterinerlik fakültesinde okurken 27 yaşında hayata veda eden oğullarının adını Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde yaptırdıkları Ogan Cemal Can Hayvan Tedavi Merkezi’nde yaşatıyorlar. Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi öğrencisi Ogan Cemal Can’ın 9 Ağustos 2014’te ani bir şekilde yaşamını yitirmesinin ardından Ayvalık’a gelen anne […]

OGAN CAN ADI AYVALIK’TA YAŞAYACAK
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

27 yaşında hayata veda eden oğullarının adını  Ogan Cemal Can Hayvan Tedavi Merkezi’nde yaşatıyorlar.

Veterinerlik fakültesinde okurken 27 yaşında hayata veda eden oğullarının adını Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde yaptırdıkları Ogan Cemal Can Hayvan Tedavi Merkezi’nde yaşatıyorlar.

Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi öğrencisi Ogan Cemal Can’ın 9 Ağustos 2014’te ani bir şekilde yaşamını yitirmesinin ardından Ayvalık’a gelen anne ve babası hayvanları çok seven oğullarının adını yaşatmak amacıyla Ayvalık Belediyesi’nin de katkılarıyla Ayvalık Belediyesi Köpek Barınağı yanında yaptırdıkları “Ogan Cemal Can Hayvan Tedavi Merkezi” törenle hizmete açıldı.

Anne Zeynep Gülden Can, “Rahmetli oğlum Ogan Cemal Can 9 Ağustos 2014’te ani bir şekilde Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi öğrencisi oğlumuzu kaybettik, büyük bir acıydı. Ölümünün dokuzuncu günüydü Ankara’dan eşim Ayvalık’ın bana iyi geleceğini düşünerek buraya getirdi. Gerçekten iyi geldi ki oğlumun enerjisiyle Ayvalık’ta ne yapabiliriz onun sevdiği sokak hayvanları için diye çıktığımız yolda bu güne geldik. Bu güzel ilçeye Ogan’ın kalbi ve enerjisiyle bu tesisi hediye etmekten sonsuz bir haz duyuyoruz. Bu gün benim oğlumun düğün günü diye adlandırdım günü. Çünkü bu sadece bizim değil 232 kişinin gönüllü olarak katkılarıyla oluşmuş bir tesistir. Kurum ve kuruluşlar destek olmuştur başta Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer olmak üzere. Bize güvenmiştir, anlattığımız sosyal sorumluluk projesinde desteğini bizden esirgememiştir. Ayvalık’ın diğer tüm barınaklara örnek olacak gerçek bir sosyal sorumluluk projesine Ayvalık Belediyesi Ogan Cemal Can Tedavi Merkeziyle başlatacağına inanıyorum. Huzurluyuz. Bir acıdan gerçek bir başarı öyküsü çıkarttık. Ben bunun oğlumun enerjisi ve ışığıyla tüm Türkiye’de gerçek bir sosyal proje olarak başlayacağına da inanıyorum. Canlara can katacak. Yeni sloganımız da “Ogan Can canlara can olacaksın” diye konuştu.

Ogan Can’ın babası Mehmet Mustafa Can, “Burasını Ogan’ın bize gösterdiği yolla yaptık. Konuşması çok zor. Allah herkese böyle bir mutluluk versin. Hiç kimseye de böyle bir acı yaşatmasın” diyerek duygularını güçlükle ifade etti.

Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan şöyle konuştu; “Ayvalık için bu tesisin önemi büyük. Özellikle yapılış amacından dolayı daha da büyük önem kazanıyor. Rahmetli Ogan kardeşimizin adı ve anısı burada yaşayacak. Herkesin huzurunda teşekkür ediyoruz Ayvalık’ı tercih ettikleri ve böyle bir tesis kurdukları için. Bundan sonrası bize kalıyor, onlar bu güzel hediyeyi yaptılar bize emanet ediyorlar. Biz de Ayvalık Belediyesi olarak tesisin sonsuza kadar sürecek olan ne gerekiyorsa her türlü ihtiyacını karşılamakla yükümlüyüz. Bundan sonra bu tesiste bir veteriner sözü veriyoruz kendilerine. Gelecek olan veteriner arkadaşımızla kendi oğulları bu tesisi çalıştırıyormuş gibi hissedecekler anladığım kadarıyla. O da onların mutluluğuna daha da büyük mutluluk katacak ve burada Ogan’ı yaşatmaya çalışacağız”.

Ogan Can’ın anneannesi Zehra Demir’de erken yaşta kaybettiği torunuyla ilgili şunları söyledi; “Ogan Can’ın ideali böyle bir tesis açmaktı. Bana her zaman söylerdi; inşallah anneanneciğim mezun olayım bütün hayvanları o kadar çok seviyorum ki yalnız kedi köpek değil bütün hayvanlara hizmet etmek, bakmak en büyük idealim derdi. O staj yaparken bir köpeği iyileştirmişti. Ölümünü duyunca o köpeğin sahipleri, bütün hocaları çok üzüldü. Köpeğini iyileştirdiği kişi her Cuma kabristanını ziyaret ediyor ve köpeklere mamalardan, kemiklerden, sosislerden, salamlardan çok büyük pastalar yapıp hayvanlara götürüyor”.

Yüksel Kalkan

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.