" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

KÖRFEZ’DE SAĞLIK YATIRIMLARI ATAĞI

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve siyasilerle birlikte 25 Yataklı Havran Devlet Hastanesi’nin temel atma töreni, 100 Yataklı Ayvalık Devlet Hastanesi’nin açılışı ve Burhaniye mitingine katıldı. Havran’daki 25 yataklı Devlet Hastanesi’nin açılışında konuşan Bakan Müezzinoğlu,  “36 bin yatak kapasiteli 226 tane hastanenin inşaatının devam ettiği Cumhuriyet döneminde böyle bir […]

KÖRFEZ’DE SAĞLIK YATIRIMLARI ATAĞI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve siyasilerle birlikte 25 Yataklı Havran Devlet Hastanesi’nin temel atma töreni, 100 Yataklı Ayvalık Devlet Hastanesi’nin açılışı ve Burhaniye mitingine katıldı. Havran’daki 25 yataklı Devlet Hastanesi’nin açılışında konuşan Bakan Müezzinoğlu,  “36 bin yatak kapasiteli 226 tane hastanenin inşaatının devam ettiği Cumhuriyet döneminde böyle bir dönem yok” dedi. 5 bin 500 metrekare alanda, 2 katlı ve 25 yataklı olarak inşa edilecek, 7 milyon 495 bin TL’ye mal olacak Havran Devlet Hastanesi’nin temel atma törenine katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ““Birileri bu milleti daha önceleri hastane kapıları önünde süründürüyordu. İnim inim inletiyordu. SSK’lı isen SSK’ya, Bağ-kur’lu isen buraya, emekli isen şuraya, memursan buraya, öğretmensen şuraya, polis memuru ise buraya, elinde vizite kağıdı, dolan, dolan babam. Ak Parti ile milli irade kendini buldu. Milli irade buluştu, millet buluştu. Peş peşe hizmetler geldi. İşte yollardan geliyoruz. Otobanlar, duble yollar, tünel geçitler, tüp geçitler, havaalanları, Almanya’da şu varmış, bu varmış demiyorsunuz. Almanya’da olan bizde de var.İngiltere’de şu varmış, demiyorsun. İngiltere’de olan bizde de var. Daha iyisini, daha gelişmişinin peşinde koşuyoruz. Sağlık Bakanlığı olarak, 226 tane hastanenin inşaatını başlatmış, devam ediyoruz veya bitmek üzere. Bunlardan biri de Havran Devlet Hastanesi. İnşallah en kısa sürede tamamlayacağız” diye konuştu.
Bakan Müezzinoğlu: “Cumhuriyet Döneminde Böyle Bir Dönem Yok”

 

Yatak kapasitesi artışına da değinen Bakan Müezzinoğlu, “36 bin yatak kapasiteli 226 tane hastanenin inşaatının devam ettiği Cumhuriyet döneminde böyle bir dönem yok. Bu 226 tane, 36 bin yatak kapasiteli hastane iki yıl içerisinde bu milletin hizmetine girecek. Diğer taraftan kamu-özel iş birliği ile 26 bin yatak kapasiteli hastane, önümüzdeki yıl içinde hizmete girecek. 36 bin artı, 26 bin toplam baktığımızda 60 bin yatak kapasitesinin üzerinde hastane hizmete girecek” dedi. Sağlık Bakanı Müezzinoğlu daha sonra Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy ile birlikte temele ilk çimentoyu atarak kurdeleyi kesti.

 

Başkan Uğur, Burhaniyelilere Devlet Hastanesi Müjdesini Verdi

 

Havran’daki 25 Yataklı Devlet Hastanesi temel atma törenin ardından Ayvalık’a geçen Bakan Müezzinoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından toplu açılışı yapılan Ayvalık 100 Yataklı Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulundu. Hastane odalarını gezen ve burada incelemelerde bulunan Bakan Müezzinoğlu, burada sağlık personelliyle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Burhaniye’ye geçti. Burhaniye Cumhuriyet Meydanı’nda mitingin açılış konuşmasına yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, hizmetlerle ilgili bilgi verdi. Burhaniye’ye yapılacak devlet hastanesinin müjdesini vatandaşlarla paylaşan Başkan Uğur, ” Burhaniyeliler 10 yıldır her geldiğimizde “Devlet Hastanemiz ne olacak” diye bize soruyorlardı.  Daha önceki belediye başkanı bir türlü bize yeri vermedi. Eğer CHP’li belediye bize yardımcı olsaydı, Ak Parti hükümeti Burhaniye’ye devlet hastanesini yapar, Ayvalık’la birlikte açılışını yapardık.  Burhaniye bizim için önemli. Biz Burhaniye’ye seviyoruz. Bir ay önce yine Burhaniye’ye gelmiştik. Zeytin sineğiyle mücadele ettik, zeytin ağaçlarını ilaçladık. Zeytin üreticisinin cebine en az 30- 40 milyon lira para koyduk. Taylıeli’ne anfi-tiyatro yapacağız. Beş bin kişilik anfi-tiyatroyu yapmayı üzerimize aldık. Önümüzdeki sezon konserler 5 bin kişilik anfi-tiyatroda olacak. Büyükşehirle birlikte ulaşım bizim üzerimizde. Bütün toplu taşıma araçlarını yeniliyoruz. Bütün otobüsler klimalı, engellilere uyumlu alçak tabanlı olacak. Burhaniye Sanayi Yolu ve Köprüden Kuva-yi Milliye Anıtı’na kadar sıcak asfalt yapacağız” dedi.  Başkan Uğur’un konuşmasının ardından Bakan Müezzinoğlu, Burhaniye Cumhuriyet Meydanı’nda halka seslendi. Mitingin ardından Başkan Uğur ve protokol üyeleri Koca Seyit Havaalanında Bakan Müezzinoğlu’nu yolcu etti.

Hüseyin Eroğlu

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.