" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

AKÇAM OTEL YAZA HAZIRLANIYOR

Soğuk geçen bahar aylarından sonra hava sıcaklığının artmaya başlamasıyla yaz hazırlıkları da başladı. Edremit Belediyesi’nin ilçeye bağlı sahil mahallelerinde Akçay, Zeytinli, Altınkum, Güre ve Altınoluk’ta yaptığı düzenleme ve bakım çalışmaları vatandaşlarca memnuniyetle karşılanmakta.   Buna paralel olarak Ed-Bel’in işletmeleri ve tesislerinde çalışmalara hız verildi. Bu arada Körfez’in gözdesi Altınoluk Akçam Otel’de çay bahçesi, park ve […]

AKÇAM OTEL YAZA HAZIRLANIYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Türkan ÖZDEMİR

Soğuk geçen bahar aylarından sonra hava sıcaklığının artmaya başlamasıyla yaz hazırlıkları da başladı. Edremit Belediyesi’nin ilçeye bağlı sahil mahallelerinde Akçay, Zeytinli, Altınkum, Güre ve Altınoluk’ta yaptığı düzenleme ve bakım çalışmaları vatandaşlarca memnuniyetle karşılanmakta.

 

Buna paralel olarak Ed-Bel’in işletmeleri ve tesislerinde çalışmalara hız verildi. Bu arada Körfez’in gözdesi Altınoluk Akçam Otel’de çay bahçesi, park ve plaj düzenlemesi çalışmalarına ağırlık verdi. Havası, doğal güzelliği ve denizi ile tatilcilerin gözdesi 12 ay hizmet veren Akçam Otel’in müşterilerine daha iyi hizmetler sunması için bazı ilaveler yapmayı planladıklarını belirten Ed-Bel genel müdürü İbrahim YAKIN; ”İmkanlarımız ölçüsünde şirketimizin işletmelerine gereken önemi vermeyi hedefliyoruz.” dedi.

 

Bu arada Akçam Otel’in yaz rezervelerinin de dolduğu, yoğun olan talebi de karşılamak için ellerinden gelen gayreti yapmaya çalıştıklarını sözlerine ekleyen İbrahim YAKIN ”Konuklarımızın memnuniyeti en büyük amacımız.” dedi.

 

 

 

EDREMİT CHP’DE SEÇİM ÇALIŞMALARI HIZ KAZANDI

 

Seçimlere bir aydan az bir süre kaldı. Partilerde henüz pek bir faaliyette görülmemekle birlikte Edremit CHP içten içe çalışmalarını sürdürüyor. Seçimde sandık başında görev alacakların dosyaları, gerekli açıklama ve bilgilerin verildiğini belirten ilçe başkanı Enver ENLİGÜN; ” İlçe ve mahallelerde belirlenen mahalle temsilcileri ve üyelerle birlikte seçim çalışma programını belirledik. Hazırlanan broşürlerle insanlara tek tek ulaşılarak partimizin programı, ilkeleri, projeleri anlatılmakta. Amacımız; demokratik bir seçim yaşanması ve iktidara gelmek.  Bunun içinde bütün partililerimizin ve gönül veren insanlarımızın var güçleriyle bizimle birlikte çalışması gereklidir. Kapımızı herkese açıktır.” demekte.

 

Artık insanların iyice bilinçlenmesi, umursamazlığı bırakmaları, tercihlerini iyi yapmaları gerekmekte diyoruz.

 

 

 

CUMHURİYET KADINLARI ANNELER GÜNÜNDE ANNELERİ UNUTMADI

 

Her özel güne damgasını vuran Akçay Cumhuriyet Kadınları Derneği’nin çalışkan başkanı Filiz TEMİZ önderliğinde Akçay Turban Tesisleri’nde anneleri bir araya getirerek yemekli eğlenceli bir gece geçirmelerini sağladı. Sanatçı Tuana eşliğinde eğlenen hanımlar tesisin baş aşçısı Musa ŞAHİN’in özel spesiyali mezgit balığı ve ikramları beğeniyle yediler. O gece bende Musa ustanın dünya tatlısı eşi Yadigar anneyi tanıdım. Birbirimizi çok sevdik. En kısa zamanda ziyaretine gideceğim. Bekliyor beni.

 

Edremit Belediye Başkanı Kamil SAKA’nın zarif eşi Günseli hanımın onur konuğu olarak katıldığı gece de kısa bir konuşma yapan başkan Filiz TEMİZ; ”Koca yürekli analarımız bir gün değil tabi ki her an yüreğimizin içinde. Onları bu anlamlı günlerinde bir araya getirip bir nebze de olsa mutlu olmalarını istedik. Bu gece sadece onlar için düzenlendi. Başka da bir düşüncemiz olmadı” dedi.

 

Evet böyle anlamlı bir günde benimde yüreğim pır pırdı. Anacağımı 15 yıl önce kaybetmiştik. Ve ben onu çok özlüyorum. Oğlum iki gündür şehir dışındaydı. üçüncü gün gelecekti. Ama bana sürpriz yaptı, o sabah geldi. Ve bizi teyzesiyle kahvaltıya götürdü. Armağanlarla anneler günümüzü kutladı ve yüreğimde ki hüznümü dağıttı.

 

Buradan geçte olsa bütün annelerin Anneler Günü’nün kutluyor, pamuk ellerinden öpüyorum, hayatta olmayanları da saygı ve rahmetle anıyorum.

 

Not: Bu arada büyük oğlum diyorum ya Mustafa bey, güzel eşi Neşe, küçük Eymen’le Anneler Günü ziyaretimize çok güzel çiçeklerle geldiler. Nasıl mutlu olduk ablamla bilemezsiniz. Sağolsunlar. Ayrıca pek çok dosttan da o gün için çok güzel mesajlar aldık, hepsine teşekkür ederim.

 

 

HASAN AKSOY

 

Kim mi? Benim komşum. Canlar Halı ve Oto Kuaför’ün zımba gibi delikanlısı. Denk geldi, bir gün özel olarak onu seyrettim. Tek başına bir fabrika gibi. Enerjisi ve çalışma azmine hayran oldum. Nazar değmesin. Onun bu çalışkanlığı ”iş yok” diyip tembellik yapanlara kapak olsun diye yazmak istedim. Helal olsun kardeşim.

 

 

Hoşça kalın, sağlıkla kalın.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.