KARESİ’DE DERS “YEREL YÖNETİMLER”

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

KARESİ’DE DERS “YEREL YÖNETİMLER”

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ‘yerel yönetimler’ dersi kapsamında belediyeyi ziyaret eden 4. sınıf öğrencileriyle bir araya geliyor.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, her günün sabahını ilçede eğitim öğretim gören minik öğrencilere ayırıyor. Öğrencileri makamında ağırlayan Başkan Yılmaz, belediyenin çalışmaları, işleyişi ve projeleri hakkında bilgiler veriyor. Başkan Yılmaz son olarak Atatürk İlkokulu ve 23 Nisan İlkokulu’nun 4. sınıf öğrencileriyle bir araya geldi. Derslerinde işledikleri “Yerel Yönetimler” konusunu yerinde öğrenmek için belediyeyi ziyaret eden öğrencilere, yerel yönetimlerin görev ve sorumluluklarını anlatan Başkan Yılmaz, “Balıkesir, Türkiye’nin en güzel yerlerinden biri; Türkiye’de dünyanın en güzel yerlerinden biri. Balıkesirli olmakla gurur duymalısınız” dedi.

 

Karesi Belediyesi’nin tüm hizmetlerini ‘önce insan’ ilkesiyle gerçekleştirdiğini dile getiren Yılmaz, çocukların merak ettikleri sorulara da tek tek yanıt verdi. Karesi İlçesi’nin tarihi hakkında bilgi veren Başkan Yılmaz, “Bizim önceliğimiz insandır. İnsan odaklı çalışmalarımızla Karesi halkının gülümsemesi en büyük hedeflerimizden birisidir. Sizlerin geleceğini planlayan bizleriz. Biz, sizin adına şehri ve yapılması gerekenleri takip ediyoruz. 2016’da yapılacak işleri ve parayı şimdiden planlıyoruz. İyi planlama yaparak yaşanması muhtemel sıkıntılar için şimdiden önlemlerimizi alıyoruz. Modern şehir olmanın gereklilerini yerine getiriyoruz” açıklamasında bulundu. Öğrencilere ‘gezin’ tavsiyesinde de bulunan Yılmaz, “Her zaman iyi bir insan olun, yaptığınız işi en iyi şekilde yapmaya gayret edin. Dürüst olmayı benimseyin ki insanlar sizi çok sevsin. Görev almaktan ve çalışmaktan yılmayın” dedi. Başkan Yılmaz, ayrıca yerel yönetimlerin tanımı, şekilleri, belediyelerin yapısı ve görevleri hakkında da bilgiler verdi.

Başkan Yılmaz, Atatürk İlkokulu öğrencilerinden birine de koltuğunu devretti. Makama oturan öğrenci, arkadaşlarının sorularına cevap verdi.

Murat Ayaşoğlu

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.