KATI ATIK BERTARAF TESİSİ İÇİN ALAN YOKLAMASI YAPILDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

KATI ATIK BERTARAF TESİSİ İÇİN ALAN YOKLAMASI YAPILDI

Körfez Belediyeler Birliğinin yürüttüğü, Burhaniye’nin Çallı Mahallesinde yapılacak olan Katı Atık Bertaraf Tesisi için çalışmalar son süratle devam ederken aynı zamanda konu ile ilgili olarak Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile de organize çalışılarak işlemlerin hızlandırılması sağlanıyor.

Büyük Şehir Belediyesinden gelen ilgili daire başkanları ile birlikte Çallı Mahallesinde kurulacak Katı Atık Bertaraf Tesisi yerini gezen Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal yetkililere proje hakkında bilgiler verdi. Görüşmelerin sürekli olarak sürdüğü Entegre Katı Atık projesi hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan gelen yetkililer ile de görüşmeler de devam ediyor. Avrupa Birliği IPA hibe programlarından yararlanılarak başlatılan Katı Atık Bertaraf Tesisi Projesinin bir an evvel tamamlanması tüm Körfez Belediyelerinin öncelikli hedefi olduğunu vurgulayan Burhaniye Belediye Başkanı Uysal, çöplerden kaynaklanan kirliliğin Körfez’de yarattığı sıkıntının sona ermesi gerektiğini ifade etti. Ve bu yolda çalışmalarımız ve görüşmelerimiz devam etmektedir dedi.

Şenol Torlak

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.