" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

 “MHP’NİN VEKİL ADAYLARINA GÜVENİYORUZ”

MHP’li Milletvekili adayları İsmail Ok, Rafet Çetinel ve Kemal Girgin  Balıkesir Kamu-Sen’i ziyaret ettiler. Vekil adaylarını İl Temsilcisi Yılmaz Kuran’ın yanı sıra Türk Eğitim-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Süleyman Demir, Türk Büro Sen Şube Başkanı Sıtkı Alkan, Türk Tarım Orman-Sen Başkanı Osman Şeker, Türk Diyanet Vakıf Sen Şube Başkanı Hakan Paş, Türk Yerel Hizmet Sen […]

 “MHP’NİN VEKİL ADAYLARINA GÜVENİYORUZ”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

MHP’li Milletvekili adayları İsmail Ok, Rafet Çetinel ve Kemal Girgin  Balıkesir Kamu-Sen’i ziyaret ettiler. Vekil adaylarını İl Temsilcisi Yılmaz Kuran’ın yanı sıra Türk Eğitim-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Süleyman Demir, Türk Büro Sen Şube Başkanı Sıtkı Alkan, Türk Tarım Orman-Sen Başkanı Osman Şeker, Türk Diyanet Vakıf Sen Şube Başkanı Hakan Paş, Türk Yerel Hizmet Sen Şube Başkanı Halil Aydoğdu, Türk Kültür Sanat-Sen İl Temsilcisi Numan Özel ve sendikaların yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

 

MHP Milletvekili adayları, ziyarette Türkiye genelinde 300 milletvekili çıkartarak iktidara ulaşacaklarını belirtti. Ziyaretten memnuniyetlerini belirten Balıkesir Kamu-Sen İl Temsilcisi Yılmaz Kuran, “İsmail Ok daha önce Türkiye Kamu-Sen Balıkesir İl Temsilciliği görevi yaptı. Aynı zamanda geçtiğimiz dönemde de Balıkesir Belediye Başkanı olarak güzel çalışmalara imza attı. Kendisini yakından takip ettik. Ayrıca 2.sıra Milletvekili adayı Recep Çetin gençlik yıllarından çok yakın arkadaşımdır. 3.sıra Milletvekili adayı Rafet Çetinel’i de yakından tanıyoruz. 8. Sıra Milletvekili adayı Kemal Girgin daha önce Türk Eğitim-Sen Balıkesir 2 Nolu Şubesi’nde yönetim kurulunda çalıştı. Kemal Girgin’i de yakından tanıyoruz. Bütün MHP adayları el birliği ile bir mücadeleye girdiler. Allah gönüllerine göre versin. Temennimiz ülkemiz ve Balıkesir’imizin için güzel hizmetler yapması. Vatandaşlarımızın da kendilerine teveccüh göstermeleri bizim için önemli. Bu adaylarımız Balıkesir için bir kazançtır. Şehrimizde oy kullanacak vatandaşlar bu değerlendirmelere bakarak arkadaşlarımızın milletvekili olarak meclise göndermelerini canı gönülden istiyoruz. Biz arkadaşlarımızı yakından tanıdığımız için şehrimiz için iyi hizmetler yapacağını biliyoruz ve rahat konuşuyoruz. Hepsine güveniyoruz. İnşallah yüzlerinin akı ile şehrimizin milletvekili olarak en iyi şekilde temsil ederler. Ben Türkiye Kamu-Sen’i ziyaret ettikleri için kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

GİRGİN: “MHP İKTİDARINDA ROTASYON YAŞANMAYACAK”

Ziyarette söz alan Milletvekili adayı Kemal Girgin, “Burada bulunmaktan son derece mutluyum. AKP hükümeti, ülkesini seven, gece gündüz çalışan yönetici arkadaşlarımızı, okul müdürlerini bir gecede yok saydı. Bir anda çalışan üreten tecrübeli bir çok arkadaşımız yönetim dışı kaldı. Yerlerine ise beceriksiz, bilgi yetersizliği olan bir çok insanları atadı. Ancak Danıştay’ı kutluyoruz, çok güzel bir karara imza attı. Eski müdürler artık görevlerine dönecek. Bizler siyasetçi olarak bunları takip etmeye devam edeceğiz. Bu arkadaşlarımızın ivedi olarak eski görevlerine dönmesi için elimizden geleni yapacağız. AKP hükümeti rotasyon ile memurları ve öğretmenleri tehdit ediyor. Kendilerinden olmayanı hiçe sayıyorlar. Ancak MHP iktidarında bu rotasyonlar yaşanmayacak” dedi.

 

OK: “7 HAZİRAN’DA BALIKESİR BİZİMLE YÜRÜYECEK”

Bizleri yorucu bir günün arkasından bizleri misafir ettiğiniz başta Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Yılmaz Kuran ve yönetim kurulu üyelerine teşekkürlerimi iletiyorum diyen MHP 1. Sıra Milletvekili adayı İsmail Ok, “Sizler Türkiye’de bayraklaşan, demokrasiyi yaşatma adına bütün kurum ve kuruluşları ile hayat bulması adına yaklaşık 13 yıldır bir destan yazıyorsunuz. Ülkenin içinde bulunduğu sorunları, kamu çalışanların çektiği sıkıntıları yakinen yaşıyorsunuz. Ülkemizde şu an öyle bir siyasi parti var ki, kendisinden olmayana hayat hakkı tanımıyor. Türkiye Kamu-Sen gibi onurlu, şahsiyetli, emeğinin alın terini almak isteyen, vatanını milletini seven, üyelerden oluşan bir kuruluş da onlara pabuç bırakmadığı için yaşadığı sıkıntıları da bizler de biliyoruz. Buna rağmen, bu şartlar altında verdiğiniz mücadele, dik duruş da her türlü takdirin ve övgünün her şeyin üzerinde. Bu vesile ile sizleri de ayrıca canı gönülden kutluyorum. Sizlerin bu duruşu demokrasi adına, ülkemiz adına güzel bir örnek. Dolayısı ile içerisinde bulunduğumuz bu şartlarda 7 Haziran’da genel seçimlere giriyoruz. Bu seçimler ülkemiz için son derece önemli. Kamu çalışanları, çiftçilerimiz, küçük esnafımız, asgari ücretle çalışan, işsizler, KPSS’ye giren ve bütün kesime karşı bu seçimler son derece önem taşıyor. 7 Haziran’da milletin kararının, tıpki Balıkesir’de olduğu gibi halkın içinden çıkan, hepsi birbirinden kıymetli adaylar karşısına çıkıyorsak, Türkiye genelinde de böyle çıkacağız. Balıkesir’de Milliyetçi Hareket Partisi olarak 1. Parti olacağız. Biz kesinlikle inanıyoruz. Türkiye’de de en az 300 milletvekili ile tek başına iktidarı hedeflemektedir. 7 Haziran’da seçildiğimiz takdirde, asgari ücret 1400 lira olacak. Büyükşehirlerde asgari ücretlilere özellikle toplu taşıma ücreti verilecek. Yine asgari ücretli ya da işi olmayanlara en az 250 TL kira yardımı yapılacak. Mazot 1 lira 70 kuruş olacak. Yemden, mazottan ÖTV, KDV alınmayacak. Bizler Balıkesir’in bütün sorunları biliyoruz. Ben inanıyorum ki, 7 Haziran’da sizlerden aldığımız yetki ile MHP iktidarında tek adamlık, tek parti, ben yaptıysam oldu, bendensen tamam, değilsen bertaraf edin demeyeceğiz. Bunların hepsi sona erecek. Hakkı hukuku temin edeceğiz. İslamiyeti siyasete alet etmeyeceğiz. Biz halkımızı asla kandırmayacağız. 7 Haziran’da Balıkesir bizimle yürüyecek. Türkiye Milliyetçi Hareket Partisi’yle yürüyecek” dedi.

 

ÇETİNEL: “BİZ BÜYÜKŞEHİR STATÜSÜNÜ DEĞİŞTİRECEĞİZ”

  1. Sıra Milletvekili adayı Rafet Çetinel ise, “Kamu-Sen’in sorunlarını biliyoruz. Ve çözüm için elimizden geleni yapacağız. Biz terörü kökten kazıyacağız. Bunu yapacak tek parti MHP’dir. Bakıyoruz HDP barajı aşacak mı, aşmayacak mı? Sürekli bazı kanallarda bunu şişiriyorlar. Aştığı zaman ayrı bir tehlike, aşmadığı zaman ayrı bir tehlike. Yani ülkeyi bu hale getirdiler. Bu seçimleri biz çok önemsiyoruz. Biz bütün adaylarımız ile birlikte hep beraber sahalardayız. Sürekli ülkemizin sorunlarını anlatıyoruz. Zaten sizler de görüyorsunuz. Balıkesir’in de diğer illerden çok daha farklı sonuç çıkacağına inanıyoruz. İnşallah biz 1. Parti olacağız. Önemli olan ülkemizin geleceği. Balıkesir’imizin için önemli sorunları var. Bildiğiniz gibi Büyükşehir olduk. Biz buna karşı olduk. Balıkesir uygun bir coğrafyaya sahip değil. Çünkü köyler ve ilçeler çok dağınık. Mesafeler çok fazla. Tek merkezden hizmet götürmek çok zor. Çünkü bizim Balıkesir’imiz hayvancılık ve tarımla uğraşan nadir şehirlerden biri. Köylerimiz şu anda işin çok farkında değiller. Biz büyükşehir statüsünü değiştireceğiz. Köyler mahalle statüsünden köy statüsüne döndürülecek. Özel idareler tekrar oluşturulup, köylere hizmet buradan devam edecek. Ve daha bir çok konu var. Biz iktidara geldiğimizde bunların hepsi sona erecek” şeklinde konuştu.

Saim Gürkan Çetin

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.