" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

EDREMİT’TE AHİLİK HAFTASI HAYIRI YAPILDI

Edremit Oto Tamircileri Odası Ahilik Haftası kapsamında pilav hayrı yaptı.   Her yıl düzenlenen Ahilik Haftası etkinliği bu yılda geleneği bozmadan devam etti. “Ahilik” Hacı Bektaş-ı Veli’nin düşünce ve tavsiyeleriyle harmanlanıp bunun üzerine kurulan bir esnaf dayanışma teşkilâtı şimdi ki adıyla esnaf odasıdır. “Ahilik”  iyi ahlakı, doğruluğu, kardeşliği, yardımseverliği kısacası bütün güzel özellikleri kendi bünyesinde bulunduran […]

EDREMİT’TE AHİLİK HAFTASI HAYIRI YAPILDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit Oto Tamircileri Odası Ahilik Haftası kapsamında pilav hayrı yaptı.

 

Her yıl düzenlenen Ahilik Haftası etkinliği bu yılda geleneği bozmadan devam etti. “Ahilik” Hacı Bektaş-ı Veli’nin düşünce ve tavsiyeleriyle harmanlanıp bunun üzerine kurulan bir esnaf dayanışma teşkilâtı şimdi ki adıyla esnaf odasıdır. “Ahilik”  iyi ahlakı, doğruluğu, kardeşliği, yardımseverliği kısacası bütün güzel özellikleri kendi bünyesinde bulunduran bir esnaf kültürüdür.

Bu nedenle her yıl aksatılmadan yapılan ve geçmişten günümüze kadar aktarılan bu kültür kendi benliğini kaybetmeden esnaflar arasındaki “kardeşlik” duygusunu ön plana çıkartıyor. Duaların okunduğu yemeklerin yendiği hayıra Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş, Edremit Oto Tamircileri Odası Başkanı Burhan Turan, Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem, Başkan Vekili Necdet Erkan, esnaf odaları başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka; “Kardeşlik, yardımseverlik, iyilik, doğruluk gibi her insanın kendisinde araması gereken esas kavramları buluşturan alçakgönüllüğü, güzelliği temsil eden  bu geleneğin  devam etmesini diliyorum.” dedi.

Tuncay Ayklan

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.