EDREMİT’TE İDA-DER KONSERİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

EDREMİT’TE İDA-DER KONSERİ

Edremit’te  İda-eğitim  yardımlaşma ve dayanışma derneği’nin düzenlediği konser dinleyenlere müzik ziyafeti verdi.

9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Ana Bilim Dalı’nın gerçekleştirdiği konseri Şef Yrd. Doç. Dr. Mümtaz Hakan Sakar’ın yönetti. İDA-DER bu yıl yedincisini organize ettiği,  İDA-DER geleneksel 7. Yıl konseri  yerli ve yabancı bir çok esere sahne oldu.  İDA-DER 2008 yılından bu yana 278 üyesiyle Edremit’in Zeytinli Mahallesi’nde faaliyet gösteriyor.

İDA-DER ‘in düzenlediği konserin ana temasının “sanatı eğitimle buluşturmak” olduğunu belirten İDA-DER dernek başkanı Zehra Aksay; “Düzenlediğimiz konserde elde edilecek gelirinin tamamı Edremit’in Zeytinli Mahallesi’nde bulunan Mevlana Ortaokulu’na 80 kişilik konferans salonu oluşturulması için kullanılacaktır. İDA-DER, karanlıktan şikayet etmek yerine bir mum yakarak bulunduğu yeri aydınlatmayı amaçlayan insanların buluşma noktasıdır.” dedi.

Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda seyirci katıldı.  Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka; “Edremit’te ki sivil toplum örgütlerinden biri olan İDA-DER ‘in faaliyetlerini takdirle karşılıyorum. Konserin gelirinin eğitime harcandığını bilmek bizleri çok mutlu etti. Dün olduğu gibi bugünde bu projelere tam destek vereceğiz” dedi.

Hüseyin Eroğlu

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.