" />
USD
3,7059
EURO
4,3612
ALTIN
152,8221

19 MAYIS HAVRAN’DA COŞKUYA KUTLANDI

Atatürk Anıtı‘na çelenklerin konulması ile başlayan 19 Mayıs Atatürk‘ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Kavaklı Parkta devam etti.. 19 Mayıs Atatürk‘ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına; Havran Kaymakamı Yasin Öztürk, Havran Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Fatih Bekteş, Havran  Belediye Başkanı Emin Ersoy,  İlçe Emniyet Müdürü İsmail Tur,  siyasi parti başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri, öğrenciler […]

19 MAYIS HAVRAN’DA COŞKUYA KUTLANDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Atatürk Anıtı‘na çelenklerin konulması ile başlayan 19 Mayıs Atatürk‘ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Kavaklı Parkta devam etti.. 19 Mayıs Atatürk‘ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına; Havran Kaymakamı Yasin Öztürk, Havran Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Fatih Bekteş, Havran  Belediye Başkanı Emin Ersoy,  İlçe Emniyet Müdürü İsmail Tur,  siyasi parti başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 19 Mayıs Atatürk‘ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı‘nın açılış konuşmasını yapan Havran  İlçe Gençlik Spor  Müdürü Mehmet Yılmaz, “Milletimizin tüm onur ve asaletiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk‘ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcı 19 Mayıs 1919 tarihidir. Bütün umutların tükenmeye başladığı bir dönemde Mustafa Kemal Atatürk‘ün, Türk milleti için ‘bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir‘ diyerek Samsun‘a çıkması, bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin de başlangıcı olmuştur. Bu tarih ile birlikte Türk milleti, kendi makus talihini tersine döndürmeye başlayarak, esaret altında var olunamayacağını ve kutsal vatan topraklarımızın ilelebet işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır” dedi.

Konuşmaların ardından, şiirler okundu ve öğrenciler, çeşitli gösteriler sundular. İlçede yapılan çeşitli yarışmalarda dereceye girenlere Havran Kaymakamı Yasin Öztürk, Havran  Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Fatih Bekteş, Havran  Belediye Başkanı Emin Ersoy’un ödüllerini vermesinin ardından kutlamalar sona erdi.

Ayhan Kurt

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.