" />
USD
3,6867
EURO
4,3403
ALTIN
151,4128

ATATÜRK’Ü ANDIK BAYRAMIMIZI KUTLADIK

19 Mayıs Atatürk’ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Küçükkuyu’da da coşkuyla  kutlandı.Küçükkuyu’daki ilk tören Fernur Sözen Anadolu Lisesi bahçesinde ikinci törende Beldedeki Atatürk Anıtına çelenk koyma merasimiydi.   Fernur Sözen Anadolu Lisesindeki tören 12/B Sınıfından Ahmet Erman’ın günün anlam ve önemini belireten konuşması ile başladı.ardından 11/A Sınıfından Cem Demircan eşliğinde Atatürk’ün gençliğe hitabesi […]

ATATÜRK’Ü ANDIK BAYRAMIMIZI KUTLADIK
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

19 Mayıs Atatürk’ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Küçükkuyu’da da coşkuyla  kutlandı.Küçükkuyu’daki ilk tören Fernur Sözen Anadolu Lisesi bahçesinde ikinci törende Beldedeki Atatürk Anıtına çelenk koyma merasimiydi.

 

Fernur Sözen Anadolu Lisesindeki tören 12/B Sınıfından Ahmet Erman’ın günün anlam ve önemini belireten konuşması ile başladı.ardından 11/A Sınıfından Cem Demircan eşliğinde Atatürk’ün gençliğe hitabesi okundu.program Okul Öğretmenlerinden Sinan Kıran yönetiminde öğrenci korosunun söylediği türkülerle devam etti.Kız grubunun Roman dansları ilgiyle  izlenirken Aşıkla Maşuk Step Dans gösterileri de büyük alkış aldı.tören Yumurta taşıma, Bisiklet ve çuval içinde yürüme yarışı ile devam ederken Damat Halayı ile sona erdi.Lisedeki törenlerde en çok ilgiyi “O Ses FLS Yarışması” çekti. Beldedeki törenler Liman içindeki Atatürk Anıtına çelenk koyulması ile devam etti.Küçükkuyu Belediye Başkanlığı,CHP,MHP ve ADD’nin çelenklerini sunmasından sonra Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan günün anlam ve  önemini belirten bir konuşma yaptı.

 

BALKAN’IN BAYRAM MESAJI

 

Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada:

 

’’19 Mayıs, milletimizin kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini parçalayıp atma kararlılığının ilk kıvılcımı ve aynı zamanda millete olan inancın da adıdır. 19 Mayıs çarenin ancak millette bulunduğunu anlamanın ve çareyi millette aramanın anlamlı göstergesidir. Mukaddes vatanımızın bölünmez bütünlüğü bağımsızlığı için, bu anlamlı günün yıl dönümünde, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal

‘ü, Kurtuluş Savaşı kahramanları şehit ve gazilerimizi şükranla ve minnetle anıyor, başta Küçükkuyulu genç hemşerilerim olmak üzere tüm gençlerimizin bu önemli bayramını kutluyorum” Dedi .

Çağla Erdinç

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.