" />
USD
3,6780
EURO
4,3432
ALTIN
151,1785

EDREMİT ZEYTİNLİ 19.GELENEKSEL KIR ŞENLİĞİ YAPILDI

Edremit Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü tarafından bu yıl 19.su düzenlenen Geleneksel Kır Yemeği Zeytinli Çayı mesire alanında yapıldı. Etkinliğe Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ve çok sayıda vatandaş katıldı.   Cumhuriyet Halk Partisi Edremit ilçe Örgütü tarafından düzenlenen Geleneksel 19. Kır Yemeği, Zeytinli Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Zeytinli Çayı mesire alanında ki kır yemeğine katılımın oldukça […]

EDREMİT ZEYTİNLİ 19.GELENEKSEL KIR ŞENLİĞİ YAPILDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü tarafından bu yıl 19.su düzenlenen Geleneksel Kır Yemeği Zeytinli Çayı mesire alanında yapıldı. Etkinliğe Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Edremit ilçe Örgütü tarafından düzenlenen Geleneksel 19. Kır Yemeği, Zeytinli Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Zeytinli Çayı mesire alanında ki kır yemeğine katılımın oldukça yoğun olduğu gözlendi. Keşkek, pilav, nohut, ayran ikramı yapılırken sanatçılar Zeki Çiçek, Adil Yıldız eşliğinde söylenen türkülerle coşan halk uzun sure çekilen halaylarla sanatçılara eşlik ettiler.

Etkinlikte Balıkesir milletvekili Namık Havutça, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş, Milletvekili adayı Ensar Aytekin, Belediye Meclis Üyeleri ve katılımcılar tarafından ağaç dikildi.

CHP İlçe Başkanı Enver Enligün yaptığı açılış konuşmasında ” Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli mücadeleyi başlatmak üzere samsundan yaktığı ateşin 96 yıldönümündeyiz. Atatürk’ü anma gençlik ve spor bayramı olarak kutladığımız diyemeyeceğim böylesi anlamlı bir günü yaşıyoruz. Ülkeyi yönetmeyi 13 yıldır bir türlü beceremeyen kendisine verilen krediyi kişisel menfaatleri içim kullananların milletçe kutlanmasına izin vermediği, daha doğrusu bundan rahatsız olduğu bir sürecin nihayet sonuna yaklaşıyoruz. 8 Haziran sabahı tüm Türkiye’ye doğacak güneşin, milli bayramlarımızda eski ruh ve inançla kutlamamıza vesile olacağına yürekten inanıyorum. Değerli partili yoldaşlarım, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği “tam bağımsızlık” yolundan sapmadan muasır medeniyetler seviyesine çıkarabilmek için parti olarak ciddi bir mücadele veriyoruz. Bunun karşılığı da 8 Haziran sabahı Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarı olacaktır. Bu anlamda tüm yol arkadaşlarıma verdikleri mücadele için teşekkür ediyorum.” dedi.

CHP’li Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da yaptığı konuşmada “Bugün Atatürk’ün bize bırakmış olduğu gençliğe ve kendini genç hissedenlere bırakmış olduğu bir bayramın yıldönümündeyiz. O bayram teslimiyetin değil o bayram başkaldırının başladığı gündür. Çünkü 19 Mayıs bütün dünyaya sermayenin mağlup edilebileceğinin gösterildiği savaşın başladığı gündür. 2015’in 19 Mayısı da padişahlığa isyanın başladığı gün olarak tarihe geçecektir. Ama şunu da hiçbir zaman kulak ardı etmemek lazım. Bu işin artık sen, beni o parti bu parti değil, vatan meselesi haline geldiğini bir kez daha hatırlatmamız gerekiyor. Hala buna inanmayan gafletten vazgeçtim hıyanet içine girmiş olan arkadaşlarımızda olabilir. Bunlarında bir kez daha hatırlatmak mecburiyetindeyim. Bu ülkede demokrasi elden gittikten sonra, ne yaparsak yapalım oturacak hiçbir koltuk kalmaz. Onun için önce demokrasiyi yaşatmak,  laik demokratik cumhuriyeti devam ettirmek mecburiyetindeyiz. Bugün artık Türkiye’nin sadece deniz kenarları değil Türkiye’nin iç bölgelerinde Türkiye’nin kuzeydoğusuda, güneydoğusuda yeni bir uyanışın içerisindeler. Buda 8 Haziran sabahı sevgili Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun başbakan olarak gözünü açacağının en önemli belirtisidir. Bu doğrultuda 8 Haziranın öncelikle ülkemizde aydınlık günler getireceğini biliyoruz. Ama onun içinde 7 Haziran akşamında son oy sandıktan çıkıp tutanakları işlenip ilçe seçim kuruluna teslim edilene kadar sahip çıkmamız gerektiğini hiçbirimizin unutmaması gerekiyor. 7 Haziran’da yapılacak olan seçimlerin öncelikle bizlere Edremit’imize ülkemize ve dünyaya hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

CHP İlçe Başkanı Enver Enligün’ün ev sahipliği yaptığı etkinliğe Balıkesir milletvekili Namık Havutça, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş, Milletvekili adayı Ensar Aytekin, Belediye Meclis Üyeleri sivil toplum örgütleri, CHP Üyelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Talip Tezcan

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.