BURHANİYE’ DE ZİHİNSEL ENGELLİ GENÇLERE TİYATRO EĞİTİMİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

BURHANİYE’ DE ZİHİNSEL ENGELLİ GENÇLERE TİYATRO EĞİTİMİ

 

Burhaniye’de, dernek çatısı altında toplanan Zihinsel Engelli Gençler, takı tasarım ve resim kurslarından sonra tiyatro eğitimi almaya başladı. Barış Manço parkında, yönetmen Uğur Mamuk’un öncülüğünde Ağustos Böceği ile Karınca adlı oyun üzerinde çalışan, gençler Mayıs sonunda sahneye çıkmaya hazırlanıyor.

Uğur Mamuk’un çalıştırdığı Zihinsel Engelli Gençler, tiyatro çalışmanın mutluluğunu yaşarken, dernek başkanı Sevde Padem, ilk defa tiyatro eğitimine başlandığını anlattı. Yönetmen Uğur Mamuk ise, çalışmaların çok başarılı geçtiğini söyledi.Çalışmalara katılan Yağmur Özavcı,” Bu sene Uğur ağabeyle tiyatro oyununa başladık. Biz çok mutluyuz. Uğur ağabey de mutlu. Her gün çalışıyoruz” dedi. Hilal Dural da,” Uğur hocamızla tiyatro çalışmayı çok seviyoruz. Onunla çok mutluyuz. Erkekler ağustos böceği, kızlar da karınca oldu. Tiyatroyu çok sevdik” dedi. Derya Diner ise,” Karınca ile Ağustos böceğini oynuyoruz. Kızlar karınca, erkekler ağustos böceği. Seneye başka oyun oynayacağız. Tiyatroyu da çok seviyoruz. Uğur hocamla çok güzel oynuyoruz. Uğur hocamı da çok seviyoruz” dedi. Bir çok alanda faaliyetlerin devam ettiğini anlatan Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Sevda Padem de,” Burhaniye Zihinsel Engelliler Derneği olarak bir çok alanda faaliyetlerimiz devam etmektedir. İlk defa tiyatro çalışmalarımıza başladık. Çocuklarımız çok mutlu. Sosyal açıdan onlar için faydalı oldu” dedi. Yönetmen Uğur Mamuk da,” Yaklaşık 3 aydır Burhaniye Zihinsel Engelliler Derneği’nde burada bulunan özel eğitim almış öğrencilerle tiyatro çalışması yapıyoruz. Çalıştığımız oyun, bildiğimiz klasik hikayeden uyarlanmış, Ağustos böceği ile Karınca oyunu hikayesi. Muhtemelen mayıs sonu Haziran başı gibi oyunu sergileyeceğiz. Burada yaptığımız çalışma  özellikle farklı bir anlam taşıyor. İlk yıl, bu çalışmalarımızın ilk yılı. Bunda sonraki süreçte de bir sonraki seneye de daha kapsamlı daha geniş tiyatro çalışmaları yapacağız. Çok keyifli gidiyor her şey. Onlarla birlikte yaşamı tekrar öğreniyoruz” dedi.(İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.