" />
USD
3,6664
EURO
4,3287
ALTIN
150,9769

 “DOLU YAĞIŞIYLA ZARAR GÖREN YURTTAŞLARIN ZARARI KARŞILANSIN “

CHP Balıkesir 1. Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Tüm Balıkesir’de meydana gelen dolu yağışı hakkında açıklamalarda bulundu. Bugün Balıkesir’in Gönen ilçesinde seçim çalışmalarını yürüten Balıkesir 1. Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Tüm dün akşam saatlerinde Balıkesir’de meydana gelen dolu yağışı hakkında açıklamalarda bulunarak zarara uğrayan yurttaşların zararının bir an önce karşılanması gerektiğini hatırlattı. Balıkesir’de dün akşam saatlerinde […]

 “DOLU YAĞIŞIYLA ZARAR GÖREN YURTTAŞLARIN ZARARI KARŞILANSIN “
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

CHP Balıkesir 1. Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Tüm Balıkesir’de meydana gelen dolu yağışı hakkında açıklamalarda bulundu.

Bugün Balıkesir’in Gönen ilçesinde seçim çalışmalarını yürüten Balıkesir 1. Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Tüm dün akşam saatlerinde Balıkesir’de meydana gelen dolu yağışı hakkında açıklamalarda bulunarak zarara uğrayan yurttaşların zararının bir an önce karşılanması gerektiğini hatırlattı.
Balıkesir’de dün akşam saatlerinde meydana gelen dolu yağışı birçok ilçede etkili oldu. Ceviz büyüklüğünde yağan dolu çok sayıda araca, ağaç dallarındaki meyvelere ve bölge sakinlerinin hasadına zarar verdi.
DOLU YAĞIŞIYLA ZARAR GÖREN YURTTAŞLARIN, ZARARI KARŞILANSIN
Bölgedeki dolu yağışından sonra bölge sakinleriyle görüşen Tüm, bölge halkının araçlarının ve halkın geçim kaynağı olan hasadın zarar gördüğünü, bölgeden görüştüğü kişilerin maddi zararlarının karşılanması talebinde bulunduğunu söyledi.
Zarara uğrayan yurttaşların ekonomik zararlarının tespit edilerek en kısa sürede tanzim edilmesi gerektiğini dile getiren Tüm, dolu yağışından bazı ilçelerin özellikle çok zarar gördüğünü, yurttaşlarının araçlarının kullanılamaz hale geldiğini, geçim kaynağı tarım olan bölgelerde tarım ürünlerinin, bahçelerin zarara uğradığını söyledi. Bölge Milletvekili adayı olarak yurttaşların zararlarının karşılanması için Vali ve Kaymakamı göreve çağıran Tüm; ”mağdur olan yurttaşların tespit edilerek, mağduriyetleri bir an önce giderilmeli, gerekli önlemler alınmalıdır, dolu yağışıyla zarara uğrayan tüm yurttaşlarımıza geçmiş olsun “ dedi.

Talip Tezcan

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.